Окупанти обрали хибну тактику, кинувши всі основні сили на Схід України. Адже на трьох інших напрямках ЗСУ почали завдавати контрударів та поступово відсувають ворога. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. Він вважає, що часткова перемога Росії полягає в тому, що вони стягнули сили на один напрямок.
Водночас, за його словами, на інших трьох напрямках – Запорізькому, Херсонському та Криворізькому – ЗСУ мають певні успіхи. Чим закінчаться ці успіхи – подивимося.
Сьогодні Росія не здатна розвести ці війська по інших напрямках, бо тоді вона послабить Східний напрямок і ми там почнемо контрнаступальні дії,– заявив Жданов. Він пояснює, що цим окупанти самі себе загнали в пастку. А “свіжих” резервів в них на сьогодні немає.
Наразі в ЗСУ також недостатньо сил та засобів, поставки озброєння йдуть дуже повільно. І це є головним чинником стримування нашого просування вперед, – підсумував він.
Перші великі перемоги України у війні з Росією будуть уже в серпні. Ближче до зими активні бойові дії сповільнять темп.
Так вважає начальник Головного розвідувального управління Міноборони Кирило Буданов. Він зауважив, що темпи бойових дій уже сповільнюються.
Влітку, в серпні, ми маємо побачити якісь кроки з нашого боку. Потім ближче до зими це все має трошечки спинити, сповільнити темпи. Вони й так сповільнені, насправді. Росіяни наступають виключно на двох ділянках місцевості. У них немає сил і засобів для широкомасштабного наступу, нема темпів наступу, все це втрачено,– сказав Буданов.
Він також додав, що наприкінці літа світ побачить перші перемоги України, але мова йде лише про перший перелам у війні.
У серпні ви побачите, весь світ в принципі побачить перші перемоги України. Перший перелам. Під кінець року активні бойові дії зменшаться. Але це не буде ще кінцем, треба правильно розуміти те, що я кажу, – зазначив Буданов.
У розвідці вважають, що кінцем війни буде вихід на кордони України станом на 1991 рік, цього варто очікувати у 2023 році.
Своєю чергою, головний редактор видання BlackSeaNews Андрій Клименко впевнений, що російські військові вже не зможуть розміщувати на Зміїному свої протиповітряні і протиракетні системи.
З точки зору свободи судноплавства ця ситуація не змінилася. Вона змінилася з того боку, що ті російські кораблі, які там з 24 лютого в різній кількості, яка змінюється щодня, перебувають поблизу Одеської області і загрожують висадкою десанту, для них ситуація змінилася. Бо зенітні установки різні, які були на Зміїному, вже не зможуть їм забезпечувати протиповітряне, протиракетне покриття. А з точки зору свободи судноплавства не змінилося нічого, бо тими ракетами, які є на озброєнні Чорноморського флоту, і як корабельні, так і берегові, вони здатні вражати цілі на відстані до двох тисяч шістсот кілометрів. Тобто відстань до Одеси 300 км і відстань до всього маршруту між протокою Босфор до Одеси це для них не проблема, – прокоментував «Новинам Приазовʼя» Клименко.
Експерт зазначив, що повна деокупація Чорного та Азовського морів можлива після звільнення південного регіону.
Ми повинні розуміти, що деокупація морів не може бути, поки йде війна. Тому, що, і в Чорному, і Азовському морях ідуть бойові дії. Азовське море використовується для військової логістики, через окупований Бердянськ та Маріуполь. Ну, і звичайно, що деокупація морів залежить від деокупації берегів. Тобто, треба звільняти Херсонську область, Запорізьку, треба звільняти Маріуполь і тоді можна говорити про деокупацію морів, – вважає Клименко.