Одним із варіантів ведення контрнаступальної операції ЗСУ на херсонському напрямку може бути створення пастки для російських військ. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов.
Експерт розповів, що Збройні сили РФ не можуть не перекидати в Херсон і область свої війська, щоб намагатися утримати місто, водночас ЗСУ методично знищують транспортні артерії, зокрема Антонівський міст.
«І коли вони зайдуть, тоді інші мости будуть просто зруйновані, замкнеться пастка. А далі буде планомірне знищення чи примус за рахунок вогневого впливу цього угруповання або до втечі, або до здачі», — упевнений Жданов.
Водночас військовий експерт Олег Жданов зазначив, що Україна не знищує мости та понтонні переправи, аби завадити логістиці окупантам, навмисно, оскільки Генштаб ЗСУ має план щодо цього.
“Ні понтонні мости, ні поромні переправи, ні міст через Каховську греблю – по них поки що не завдають ударів, мабуть, такий задум Генштабу ЗСУ. Якщо не завдають ударів, а можуть завдавати, і ми це знаємо чудово, значить такий задум на сьогоднішній день”, – зазначив він.
За його словами, Генеральний штаб ЗСУ чітко розуміє ситуацію і готується саме до посилення, або спроб російських військ розпочати наступ.
“І те, що Росія перекидає війська, і те угруповання, яке вони там можуть сформувати, це близько 25 тис. військовослужбовців. Це звичайно створює певні ризики на Криворізькому та Миколаївському напрямах, але Генеральний штаб чітко розуміє ситуацію і готується саме до посилення, або спроб російських військ розпочати наступ саме на цих напрямках”, – резюмував він.
За його словами, російські війська бігтимуть лише на особистих плавзасобах без техніки та озброєння.
«Техніку й озброєння доведеться кинути, бо мостів не буде, а бігти доведеться», — заявив експерт.
Він розповів, що на Херсонщині ЗСУ використовують не класичний контранступ.
«Це комбінований контрнаступ у сучасних умовах ведення війни, коли не потрібно робити три- чи п’ятикратну перевагу над противником і не потрібно йти в лобові атаки на позиції противника. Це саме вогневий контроль над логістикою, над шляхами забезпечення військ противника та вогневий вплив на саму групу противника, доведення її до стану небоєздатності як у моральному, так й у фізичному сенсі. А далі окремі маневрові дії окремих груп, штурмові дії щодо окремих об’єктів і, таким чином, просування вперед», — пояснив Жданов.
Він назвав це прикладом війни четвертого покоління.
«Це нові методики ведення війни, не лобові атаки, а комбіновані засоби впливу на противника. Можна згадати війну в Перській затоці, коли США не атакували армію Саддама Хусейна, вони таким чином спочатку розігнали вогневим впливом, це була операція Буря у пустелі, а потім була операція Меч у пустелі, її провели за чотири доби. Вони увійшли, зачистили територію, що зазнавала вогневої поразки», — нагадав Жданов.
Військовий експерт Олег Жданов також висловив думку, що з Півночі не буде повторного наступу на Україну.
Погляньте протяжність кордонів цих двох областей (ред. Сумській та Чернігівській) із РФ, і там буквально по дві групи стоять на дистанції 100–150 км, тобто там немає угруповання військ. За ними стоїть артилерія, яка завдає нам ударів, – сказав Олег Жданов.
Він зазначив, що на стику кордону в Чернігівській та Сумській областях немає нагромадження ворожих військ.
За його словами, Чернігівську та Сумську області обстрілюють ракетами протиповітряної оборони С-300 та С-400, що може означати, що в Росії бракує комплексів “Іскандер”.
Жданов додав, що окупанти формують в Муліно ворожий армійський корпус з 15 тисяч людей, проте невідомо, на який із напрямків його перекинуть.