Після заяви спікера командування Повітряних сил ЗС України Юрія Ігната про те, що біля кордонів України сконцентровано понад 400 бойових літаків та 360 гелікоптерів, з яких понад 150 – ударні, почалась паніка й версії про те, що це підготовка до масового нальоту, масштабних бомбардувань
Водночас воєнно-політичний оглядач Олександр Коваленко вважає, що це всього лише версії, а на те й версії, бо від фактів вони далекі..
Насамперед, Юрій Ігнат просто констатував те, що є біля кордонів з Україною фактично 6-й місяць, плюс мінус енна кількість машин. Тобто насправді нічого нового.
Більше того, це не однотипна авіація і слід розуміти, що вона відрізняється за функціональним призначенням і серед неї чимало не бойової, транспортної – пише далі Коваленко.
Далі по загрозах.
Масовий ракетний наліт? На 24 серпня російська авіація здійснила 200 вильотів біля кордонів з Україною та в повітряному просторі Білорусі та СОТ України, де не діє ППО ЗСУ. Це була найбільша кількість вильотів із лютого та березня. А результат? Масовий ракетний обстріл? Ні.
Навіть якщо в рамках кожного вильоту, або кожного другого, було б пущено хоча б одну ракету Х-59 або Х-31, то це був масштабний обстріл на День незалежності. Але цього не було. А чому? А тому, що вони мають боєкомплект цих ракет дефіцитний! Навіть Х-59, що виробляються росією дефіцитні, тому що технічні та технологічні процеси у них не дозволяють випускати ці ракети відповідно до потреб – зазначає блогер.
Масове бомбометання? А ось тут зовсім інша річ. Адже на складах та центрах зберігання у росіян величезна кількість бомб – це правда. Але бомбометання має на увазі захід літака на об’єкт бомбометання, а це означає захід у зону дії ППО України. Так, того самого ППО, яке ще 27 лютого було знищено.
Тобто ракет для масового удару – немає, а бомби є, але це загрожує масовим скиданням їхньої авіації. Уявляєте, як вони з цього приводу істерять – веде далі Коваленко
А тому, дорогі друзі, це у них паніка зараз, а ми маємо дивитися на ці сотні бляшанок досить критично – підсумував експерт.
З цього приводу висловився і політолог Олег Саакян.
Він ввжаає, що головна мета росії на День Незалежності полягала у залякуванні українців і псуванні свята. Для реалізації цього було кілька варіантів.
«Було два шляхи для того, щоб це зробити – або дійсно ударити, або імітувати ці удари і таким чином тримати українців у тривозі. Відповідно вони пішли другим шляхом. На сьогодні він для них є менш видатковим і менше загроз несе», – розповів експерт.
За його словами, масові ракетні удари, коли у цей час у Києві перебували іноземні лідери, зокрема, Борис Джонсон, могли б викликати ще більшу солідарність з Україної і ще більше підсилити жорсткість кроків стосовно росії.
«Очевидно, що росія цього не хоче. Путін зараз шукає перемир’я для того, щоб перегрупуватися, тому ми бачимо, щоб від цілої низки різких кроків росія відмовляється на догоду імітації своєї зговірливості», – зазначив Саакян.
Політолог також наголосив, що росія певною мірою обмежена у боєкомплекті, у своїх спроможностях і можливостях вдарити по наших містах. Зокрема росія обмежена і діяльністю нашої протиповітряної оборони.
«Росія і так діє на ліміті своїх можливостей, тому очікувати, що у День Незалежності вони могли б значно посилити свої удари – це означало б, щоб вони спалили б свій стратегічний запас. Тобто, у майбутньому їм довелося б зменшити інтенсивність обстрілів», – пояснив Олег Саакян.
На його думку, росія чудово розуміє – якщо інтенсивність війни збережеться, то у них в певний момент можуть просто закінчитися снаряди.