29 серпня оперативне угруповання “Каховка” повідомило, що ЗСУ прорвали першу лінію “оборони” російських військ у Херсонській області. Коли варто очікувати успіху ЗСУ на півдні країни, якщо зараз там перебуває найбільш боєздатна угруповання російських військ. Про це повідомив військовий експерт Олег Жданов в інтерв’ю ТСН.ua.
“Я б не був таким оптимістичнім – декілька діб. Треба розуміти, що там перебуває найбільш боєздатна угруповання російських військ. Ми його оцінюємо десь у 25 тисяч військовослужбовців. Дуже велике”, – зазначив він.
За його словами, попри те, що ми наносимо таке вогневе ураження, все ж таки противник намагається у будь-який спосіб забезпечити це угруповання. А також там заздалегідь, одразу, коли вони заходили, завезено ще дуже багато боєприпасів.
“Тому, я думаю, треба казати про тиждень, а може і декілька тижнів, коли ми зможемо говорити про звільнення наших територій і вихід ЗСУ на Дніпро”, – зазначив Жданов.
У Херсонській області тривають активні бої, але їх не можна назвати контрнаступом ЗСУ. Поки українські військові готуються до наступальних операцій. Про це військовий експерт, екскерівник пресслужби Генштабу Владислав Селезньов пояснює в одному із матеріалів для РБК-Україна.
“Зараз ситуація така: наші війська не почали контрнаступ, вони продовжують заходи контрнаступального характеру в рамках тактики “жаб’ячих стрибків”. Відповідно, відбувається певний рух”, – сказав він.
Експерт зазначив, що поки військові не можуть розкривати подробиці, говорити про звільнення конкретних населених пунктів або просування. Ця інформація може нашкодити та навіть наражати на смертельну небезпеку наших захисників. Однак ситуація в Херсонській області залишається дуже динамічною та “дивною в плані перспектив і розвитку”. На цій ділянці фронту окупанти тримають близько 50 батальйонних тактичних груп, але логістика ворога знижена через пошкоджені мости.
“Задіяти їх усіх в повному обсязі у них немає можливості через пошкоджені мости. Їх пропускна здатність знизилася до мінімуму”, – додав Селезньов.
Зауважимо, після невдач у північних областях, Росія прийняла рішення сформувати чотири корпуси стратегічного резерву. Однак людських й організаційних ресурсів вистачило лише на один. Частина корпусу вже розвантажилась в Ростовській області й поступово рухається ближче до кордонів з Україною. Наразі невідомо куди саме військові будуть спрямовані.
“Можливо, під Донецьк, щоби реалізувати завдання Путіна щодо виходу на адмінкордони Донецької області. Можливо, вони можуть рушити в напрямок на Запоріжжя. Можливо, на Херсон та Нову Каховку, щоби посилити бойові можливості російських окупантів, які діють на цій ділянці фронту”, – відзначає Селезньов.
Третій армійський корпус має близько 4 тисяч одиниць бойових машин та автомобільного транспорту, які необхідно перевезти залізничним транспортом й розвантажити. Загалом корпус налічує 11,5-12 тисяч військових, що свідчить про його недоукомплектованість.
“Хоча його впродовж двох місяців формували, а людей збирали фактично з усієї Російської Федерації. Він був створений в районі населеного пункту Муліно Нижньогородської області”, – пише Селезньов.
До третього армійського корпусу здебільшого входять колишні учасники проєкту БАРС, чоловіки старше 45 років, які бажають воювати, однак не мають навичок.
“Плюс є маргінали-патріоти, які, уклавши контракт на три місяці, хочуть заробити по 200 тисяч рублів. Хоча вони навіть не здогадуються, що впродовж перших двох тижнів боїв вони загинуть і повернуться в пакеті. Або ж родині просто скажуть, що вони зникли безвісти, щоб не дати виплат”, – додає Селезньов.
Корпус не мав підготовки, а деякі з підрозділів є некомплектними, у зв’язку з чим важко вести мову про його серйозну бойову підготовку та бойове злагодження.