Тема особистої зустрічі українського президента Володимира Зеленського з кремлівським диктатором владіміром путіним давно існує в інфопросторі. Однак в ООН поки що не плекають надій на цю зустріч найближчим часом. Про це заявив Генсек ООН Антоніу Гутерреш в інтерв’ю кремлівським пропагандистам. За його словами, зустріч залежить від бажання Зеленського та путіна.
Антоніу Гутерреш зазначив, що зараз перспектива зустрічі Зеленського та путіна є дуже далекою. Головною причиною Генсек ООН назвав те, що обидва президенти стоять на своїх позиціях. Володимир Зеленський говорить про деокупацію всіх території України, а путін продовжує повторювати мантри про “цілі”, які він хоче виконати. Щоправда, уже незрозуміло, які цілі у кремля – вони змінюються зі швидкістю відступу окупантів.
Однак Генсек висловив сподівання на те, що зустріч таки відбудеться, хоч реальність поки що показує, що це ще неможливо.
Якщо міркувати реалістично, то ми все ще далекі від цієї можливості (зустрічі Зеленського і путіна) і, ймовірно, буде важко провести прямі переговори між президентами, – наголосив Гутерреш.
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну відбулася низка зустрічей представників делегацій обох сторін. Перемовини проводили у білорусі та Туреччині. Однак у квітні після деокупації Київщини та того, що світ побачив у Бучі, Україна відмовилася від перемовин.
У вересні на тлі успішного контрнаступу ЗСУ кремль вирішив запропонувати Україні відновити переговори. Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зазначила, що від цього Україна відмовилася і наголосила, що перемовини відновлять лише після того, як Київ досягне своїх військових цілей. Політикиня підкреслила, що зараз у нашої країни більше важелів впливу, ніж у росії.
Зазначимо, що Голова Комітету начальників штабів Великобританії, адмірал Тоні Радакін в інтерв’ю каналу BBC заявив, що Путін «провалює всі свої військові та стратегічні цілі» в Україні. Разом з тим він закликав до обережності, оскільки «результат цієї ситуації наступить через довший час».
Він хотів підкорити Україну, цього не станеться. Він хотів взяти контроль над столицею. Ми бачили, що ця спроба була відбита на ранній стадії. Ми бачили, що він хотів послабити НАТО. НАТО набагато сильніше. Фінляндія та Швеція вступили в НАТО. Він хотів зламати міжнародну рішучість, він насправді зміцнів її за цей час, – сказав адмірал.
Він додав, що Путін під тиском, його проблеми накопичуються, у нього не вистачає техніки та особистого складу. Адмірал також відзначив мужність українських військових, які відстоюють свою країну, використовуючи міжнародну підтримку.
Адмірал Радакін разом з тим попередив, що попри наростання проблем у РФ війна може затягнутися на довший час.
Є бажання поспішати з висновками, що Путін слабкий, що основи його влади можуть бути підірвані…Але це автоматично не веде до легкої перемоги, – зазначив адмірал.
Додамо, що Президент РФ Володимир Путін почав розуміти, що реально діється на фронті після знаменитого виступи заступника Генштабу генерала Рудського про 25 березня, який сказав, що”ніякий Київ ми не збираємося брати, ми там так просто, не знаю чому, а наше основне завдання – захищати Донбас”. Таку думку в ефірі “Радіо. Свобода” висловив політолог Андрій Піонтковський.
А коли зараз заявили, що відбулося перегрупування сил… Він прекрасно розуміє ці речі. У чому вся його зовнішньополітична активність? Він же домагається перемир’я, використовує всі свої можливості. Була спочатку місія до Києва Драгі, Макрона, Шольца, вона провалилася. Потім він найняв Ердогана. Доказ того, що він все розуміє і відчайдушно домагається перемир’я, – це величезна геополітична ціна, яку він заплатив Ердогану. Він же зрадив Вірменію, він дав Ердогану, Туреччині повну свободу рук в трьох регіонах, де він з ним конкурував, в тому числі, у військовій сфері – в Нагірному Карабасі, а тепер уже власне Вірменії, в Сирії і навіть в Лівії. Ердоган отримав величезну ціну за пустушку – за те, що він обіцяв: він поговорить із Зеленським,- зазначив політолог.