Росія забрала частину військових та авіації з тимчасово окупованого Криму після вибухів, які там сталися. Про це повідомив Крим. Реалії представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.
Незадіяний допоміжний персонал передислокували зі штабу Чорноморського флоту РФ у Криму до Новоросійська, каже Скібіцький.
Загалом угруповання у Криму не змінилося, зазначає представник розвідки. Але РФ передислокувала її авіацію – розосередила її на аеродромах на російській території.
Ми не виключаємо, що окремі бойові кораблі, кораблі поставок будуть переміщені із Севастополя також до Новоросійська. Щоб уникнути ударів, – додав він.
Окупанти в Криму також стали серйозніше ставитись до таких понять як «повітряна загроза» та «терористична загроза», каже Скібіцький. Вони постійно відпрацьовують ці питання на навчаннях. Крім того, на півострів перекинули додаткові сили та засоби протиповітряної оборони.
За словами Скібіцького, РФ продовжує переміщати через Крим військову техніку, боєприпаси та особовий склад. Для цього окупанти використовують Керченський міст, охорону якого посилили спочатку повномасштабної війни засобами ППО та особливим контррозвідувальним режимом.
Раніше британська розвідка повідомляла, що командування Чорноморського флоту Росії могло передислокувати підводні човни із Севастополя до Новоросійська після ударів України по Криму.
Як відомо, у тимчасово окупованому Криму до 21 вересня тривала прихована мобілізація. Наразі відомо про 159 загиблих солдатів з півострова. Про це під час брифінгу повідомила представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева.
Наразі відомо про 159 солдатів з Криму, які загинули. Приблизно 80 з них, ймовірно, громадяни України. Це цифри, які стало публічно відомі, бо з’явилася інформація про похорони на території півострову. Окупанти навіть приховують сам факт похорон, – сказала Ташева.
За її словами, строковиків змушували підписувати контракти і відправляли на активні бойові дії. Серед них були і такі, які загинули на крейсері “москва”.
Ташева додала, що кримських медиків відправляли на схід України, щоб вони надавали допомогу російським військовим.
У тимчасово окупованому Криму роздача повісток після оголошення путіним в рф «часткової» мобілізації часто відбувалася у вигляді облав.
Хоча згідно з Женевськими конвенціями, міжнародним гуманітарним правом, будь-яка дія стосовно наших громадян – відправлення на строкову службу, мобілізація для участі у бойових діях – є забороненими. Це воєнний злочин, який вчиняє рф в межах цієї війни в тому числі, – заявила Ташева.
Вона зазначила, що у Криму військові комісари або працівники військкоматів приходили у населені пункти чи місця масового скупчення людей і роздавали повістки. Крім того, вони ходили й по домівках людей.
«Це виглядало як облава на території населених пунктів», – наголосила представниця Президента в АРК.
За її словами, були випадки, коли до людей підходили, запитували ім’я і вписували у повістку.
Такі повістки роздавали і молодшим за 25 років, (і тим, хто) на межі 60 років. Нам відомо, що дзвінки від окупаційних військкоматів надходили молоді 1996-го, 1997-го, 1998 років народження, знаємо про роздачу повісток багатодітним родинам, де 3-4 дитини, – сказала Ташева.
Командувач армії США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес переконаний, що вже до середини 2023 року ЗСУ зможуть зайти в тимчасово окупований Крим.
Нагадаємо, ЗСУ ще влітку почали руйнувати логістичні ланцюги росіян в тимчасово анексованому Криму. Перші “хлопки” там прозвучали 9 серпня, з того часу склади зі зброєю та боєприпасами РФ вибухали неодноразово. Ще одне завдання захисників – Керченський міст, українська влада вже підтвердила свої плани щодо його руйнування.