Звільнення Збройними силами України Лимана Донецької області свідчить про те, що українські воїни здатні відтіснити російських загарбників завдяки своїм навичкам та хоробрості й сучасній зброї від союзників.
Союзники продовжать підтримувати українську державу, про це розповів генсек НАТО Єнс Столтенберг під час інтерв’ю американському телеканалу NBC.
За його словами, Україна продовжить отримувати від союзників економічну й політичну підтримку, а також військове обладнання. Столтенберг додав, що така підтримка є найкращим способом допомогти Києву звільнити захоплені ворогом території.
“…ми бачили, що вони (ЗСУ – Ред.) змогли взяти нове місто, Лиман, і це показує, що українці домагаються прогресу, здатні відтіснити російські війська завдяки мужності, хоробрості, навичкам, але, звісно, і завдяки сучасній зброї, яку надають Сполучені Штати та інші союзники”, – заявив генсек.
Додамо, що командуванню російських військ не вдається стабілізувати ситуацію на Сватівському напрямі. Навпаки, події, що відбуваються на полі бою, свідчать про те, що криза для противника триває. Про це пише військовий оглядач Костянтин Машовець на своїй сторінці у Facebook.
“Наскільки я зрозумів, ті 3 БТГр 2-ї загальновійськової армії, які за задумом російського командування мали стабілізувати ситуацію на Сватівському напрямку, з поставленим завданням впоралися лише частково. Більше того, судячи з того, як розвиваються події, криза для російських військ у цій операційній зоні зовсім не зупинена і продовжує розвиватися в негативному для росіян ключі.
Очевидно, що цієї ночі і протягом вчорашнього вечора російське командування наполегливо витягувало залишки свого Лиманського угруповання на Кремінну. На мій погляд, більш логічним виглядав би відступ цих сил і коштів на Невське та Макіївку.. За моєю інформацією, росіянам вдалося витягнути не більше 1,5-2 “зведених батальйонів”, головним чином зі складу 752-го мсп 3-й мсд, 13-го та 16-го БАРС-ів та залишків “тактичної групи 208-го” стрілецького полку мобрезерва 2-го АК”, а також, можливо, … в 1-й гсабтр зі складу 147-го сап-в а.
По суті те, що відбігло з Лимана, на сьогоднішній день є конгломератом абсолютно розбитих і небоєздатних частин і підрозділів. Їхнє об’єднання у так звану “зведену тактичну групу” мало сенс виключно як засіб спільного прориву з напівоточення. Але зараз вони під прикриттям 2-х БТГр 21-й мсбр 2-ї ОВА, що утримують фронт у районі Ямполівки і західних, і південно-західних околиць Кремінної, намагаються “привести себе в порядок” на північний схід від Кремінної…
Машовець вважає, що при ухваленні рішення щодо основного напряму відведення головних сил свого Лиманського угруповання російському командуванню довелося вирішувати досить складну проблему. І воно, на його погляд, у цьому випадку надійшло досить адекватно. Поясню. Дилема ця полягала в тому, що відводити можна було або на північ у напрямку на Макіївку (тобто безпосередньо на Сватівський район оборони), або на Кремінну (з перспективою використання цих сил та коштів надалі для оборони Сєвєродонецька).
Російське командування обрало другий варіант… На перший погляд здається, що це об’єктивно зменшує можливості росіян утримати район Сватове. І справді, 2 БТГр зі складу 144-ї мсд, які зараз ведуть жорсткі та напружені зустрічні бої з наступаючими передовими підрозділами ЗСУ в районі на південний схід від Борової та на її південних околицях, а також ще 1 БТГр 3-й мсд, яка намагається стримати Настання ЗСУ з Куп’янського плацдарму, очевидно, в перспективі рано чи пізно будуть змушені відступити безпосередньо до Сватового.
Хоча б тому, що ЗСУ продовжують просуватися на захід від Макіївки (у районі сходу кордонів 3-х областей – Харківської, Луганської та Донецької), а також безпосередньо з Куп’янського плацдарму вздовж дороги Н-26 у загальній дирекції Піщане – Нова Тарасівка. Так, шановні, ви правильно здогадуєтеся: Сватове росіянам у найближчій перспективі не втримати. Додаткова БТГр зі складу 30-ї мсбр 2-ї ОВА може лише відтягнути момент його звільнення, але не зупинити.
Очевидно, що оборона Сватового, Старобільська та всієї північної частини Луганської області матиме сенс для супротивника лише до того моменту, поки ЗСУ не перейдуть у наступ за загальною дирекцією Кремінна – Рубіжне.
Починаючи з сьогоднішнього дня, військовий сенс утримання Сватового для супротивника починає стрімко зменшуватися. Відображенням саме цієї тенденції є рішення російського командування – підсумував експерт.