За інформацією прикордонників, загроза вторгнення на цьому напрямку залишається і всі сили безпеки та оборони України, що на кордоні з Білоруссю, готові до розвитку будь-яких ситуацій.
Росія та Білорусь проводять заходи для нагнітання ситуації на кордоні з Україною.
Про це заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко на брифінгу щодо оперативної ситуації на кордонах нашої країни.
Він зазначив, що наразі безпосередньо на кордоні з Білоруссю не відзначається змін в обстановці і вона залишається контрольованою. Зокрема, Збройні сили Білорусі продовжують заходи з прикриття кордону, їх чисельний склад не змінюється, як і характер їхніх дій.
За інформацією Демченка, підрозділи, які перебувають на цьому напрямку, змінюються на ротаційній основі. Проте Білорусь не припиняє підтримувати збройну агресію Росії проти України, надаючи свою територію, свій повітряний простір та інфраструктуру.
“Окрім цього, ми фіксуємо і нагнітання ситуації як з боку Росії, так Білорусії, в тому числі – створення так званого спільного угруповання військ і перекидання військ та засобів країни-агресора до Білорусі. І хоча поки створення такого ударного угруповання, яке б могло здійснити вторгнення на територію України з Білорусії, не відмічається, проте заходи цими країнами, на жаль, цілеспрямовано проводяться”, – зазначив Демченко.
Він підкреслив, що Україна добре розуміє, що Росія всіляко намагається втягнути Білорусь у повномасштабну війну.
“При цьому влада Білорусі публічними заявами намагається перекинути відповідальність на Україну, що ніби то ми є агресором по відношенню до цієї країни”, – сказав Демченко.
Речник ДПСУ зазначив, що загроза на цьому напрямку залишається, і всі сили безпеки та оборони України, які охороняють і обороняють кордон з Білоруссю, готові до розвитку будь-яких ситуацій.
За його словами, як і кордон з країною-агресором, так і кордон з Білоруссю, а також ділянка кордону з Молдовою на Придністровському сегменті зараз значно посилені.
Щодо ділянки кордону з Білоруссю, Демченко підкреслив, що прикордонники і сили оборони загалом приділяють максимум уваги цьому напрямку, щоб не допустити загострення ситуації, ескалації і якщо відбуватимуться якісь нагнітання обстановки, дати адекватну відповідь.
До повномасштабного вторгнення в Україну Владімір Путін встановив практично повний контроль за Білоруссю. При цьому йому досі не вдалося вмовити Алєксандра Лукашенка відправити свої війська в Україну.
Кремль інвестував мільярди доларів, щоб взяти під контроль Білорусь, а Путін докладав до цього власний час. Про це в інтерв’ю 24 каналу заявила співробітниця американського Інституту вивчення війни Наталія Бугайова.
«Попри всі важелі впливу, які Путін має на Лукашенка, очільник Кремль демонструє усьому світу, що цього всього недостатньо, щоб Лукашенко залучив власні збройні сили безпосередньо у цій війні», – заявила Бугайова.
Дослідниця вважає, що вторгнення Білорусі зараз – малоймовірне. Серед причин є ставлення громадян цієї країни до війни в Україні. Вони сприймають її не так, як росіяни. У білорусів нема ідеологічної чи практичної мети участі у бойових діях.
То ж Лукашенко і далі створюватиме «ілюзію корисних дій». Бугайова наголосила, що його підтримка Путіна буде мінімальною.
«Білорусь у війну не вступить, але Лукашенка з рахунків скидати не можна. Росія зараз хоче максимально відтягнути українські сили від фронту, і використовує для цього Білорусь. Тобто місце для Білорусі в російському сценарії є», – заявила працівниця ISW.
Рано чи пізно Кремль може спробувати використати Білорусь. Ставлення білорусів до цього залежатиме від ситуації на полі бою. Зокрема, Лукашенко схвалюватиме рішення орієнтуючись на те, чи досягли окупанти успіху в Україні.