Офіційні особи в США вважають, що українська оборона “ось-ось може перейти в критичну фазу, коли РФ почне свій наступ”.
У зв’язку з цим в адміністрації американського лідера рекомендують президенту України Володимиру Зеленському закріпити здобутки на фронті і, можливо, завдати попереджувального контрудару.
Про це йдеться у матеріалі Politico, присвяченому майбутньому візиту господаря Білого дому до Польщі.
У статті зазначається, що поїздка Байдена до Європи відбудеться напередодні річниці російського вторгнення в Україну.
Аналітики звертають увагу на любов президента РФ Володимира Путіна до символізму та припускають, що до цієї дати Росія може вдатися до ескалації ситуації на полі бою. РФ, як і раніше, контролює майже 20% території України, а бойові дії перейшли у війну на виснаження.
За словами офіційних осіб США, Путін не демонструє жодних ознак відмови від своєї ідеї контролювати всю Україну, вважаючи, що може “дочекатися неминучого зламу опору Заходу”.
Незважаючи на великі втрати, Росія ще має значну кількість військ, включаючи найманців ПВК “Вагнер”, яку вона має намір кинути в бій.
З огляду на активізації фронту виникає більш нагальна потреба, ніж постачання винищувачів. Йдеться про постачання України боєприпасами. У матеріалі наводяться слова генсека НАТО, який попередив, що російський наступ уже розпочався.
Контрнаступ Збройних сил України (ЗСУ), який очікується навесні, може докорінно змінити ситуацію в війні РФ проти України.
Успішне здійснення цієї операції не тільки допоможе звільнити тимчасово окуповані території України, а й дасть змогу вийти на кордони 1991 року.
Експерти вважають, що, найімовірніше, контрнаступ почнеться на південному напрямку, тоді як на сході наразі неможливо почати деокупацію через те, що там РФ закріпила свої позиції та налагодила лінії постачання ще у 2014 році.
Південь чи схід: звідки може початися контрнаступ ЗСУ
Про проведення весняного контрнаступу ЗСУ в інтерв’ю ABC News заявив на початку січня керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов. За його словами, бойові дії на лінії фронту в березні будуть найбільш “спекотними”.
“Тоді побачимо більше звільнених територій і завдання остаточної поразки Російській Федерації. Це відбудеться по всій Україні від Криму до Донбасу”, — сказав Кирило Буданов.
Як пише The New York Times (NYT), найбільш реальним напрямком контрнаступу української армії є Запорізька область, зокрема, місто Мелітополь. За інформацією видання, зараз Україна має обмежені можливості для просування на сході країни, де російські війська ще з 2014 року мають укріплені позиції та налагоджені лінії постачання.
Водночас на півдні України істотна частина окупованих територій перебуває в радіусі дії високоточних ракет HIMARS, через що загарбники перемістили свої склади боєприпасів, командні центри та інші важливі об’єкти подалі від лінії фронту.
При цьому сам Мелітополь розташований на перетині двох великих автомагістралей і найважливішої залізничної лінії, що робить його критично важливим для постачання армії РФ на півдні України.
У виданні зазначають, що прорив ЗСУ може розколоти російські сили, а це, своєю чергою, послабить контроль окупантів над Херсонською областю. На думку аналітиків, через відсутність шляхів постачання зі сходу російські підкріплення можуть прибути туди тільки з окупованого Криму, але цей маршрут перебуває в зоні дії ракет HIMARS.
У NYT стверджують, що контрнаступ не буде легкою операцією для ЗСУ, оскільки окупанти звели оборонні лінії по всьому південному фронту. Наприклад, навколо Мелітополя російські війська створили густу мережу протитанкових ровів і всіляких пасток. Аналогічні споруди є і на інших ділянках фронту.
Прессекретар Південного військового командування України Наталія Гуменюк розповіла виданню, що російські війська перекидають свої підрозділи для захисту оборонних позицій, однак ЗСУ обмежили їхні можливості з доставки важкої техніки.
“Ми бачимо, що навколо Мелітополя і в Криму накопичується якась техніка, але наблизити її не можуть. Вони хотіли б, але наші сили не дають їм шансу”, — заявила Наталія Гуменюк.
У виданні підкреслили, що керівництво України сподівається, що країни Заходу оперативно нададуть далекобійну артилерію. Це дасть змогу ЗСУ підірвати російські позиції аналогічно до того, як вони це зробили в листопаді, коли українська армія відвоювала південні райони країни, включно з містом Херсон.