Супротивник перейшов до своєї улюбленої тактики, зазначив очільник Луганської обласної військової адміністрації.
У тимчасово захопленому місті Кадіївка Луганської області вибухнув ворожий боєкомплект, і це чудова новина для громадян України, оскільки детонація ворожих боєприпасів може спровокувати у супротивника хоча б на певний час артилерійський голод.
Ворог перейшов до своєї улюбленої тактики – годинами просто обстрілює позиції українських воїнів, а потім запускає вперед хвилями своїх солдат у наступ, розповів очільник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі одного з телеканалів.
За його словами, зараз так відбувається у напрямку Кремінної.
“Якраз це відбулося (вибухи в Кадіївці – Ред.) у приміщеннях заводу, де стояли фури з боєкомплектом. Це дуже чудова для нас новина, тому що якраз те, що у них вибухає боєкомплект, дає можливість в принципі… якийсь певний артилерійський голод тимчасово хоча б створювати на позиціях російських окупаційних військ, тому що вони перейшли до своєї улюбленої тактики…”, – зазначив чиновник.
Доктор політичних наук, експерт Аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Петренко висловив виданню коментарі бачення, що ця весна буде насиченою на події, втім, як і всі місяці, починаючи з повномасштабного вторгнення.
“Проте, – зазначає він, – бачимо, що є чимало очікувань у ракурсі контрнаступу ЗСУ. І, найімовірніше, ми побачимо активізацію бойових дій уже з боку України. Саме наші військові намагатимуться перехопити ініціативу у противника, який атакував позиції ЗСУ всю зиму. Коли саме це перехоплення станеться сказати складно. Тут багато залежить від постачання необхідних озброєнь та боєприпасів з боку наших партнерів, від того, як швидко українські військовослужбовці зможуть усе це освоїти та почати застосовувати безпосередньо на полі бою”.
Вже зараз, продовжує експерт, помітно збільшення кількості, як ми називаємо, “бавовни” на території РФ. Почалися вибухи і на білоруських аеродромах, які активно використовуються росіянами для війни проти України.
“Це говорить про те, що ми промацуємо різні варіанти – як, коли, де можна ефективно діяти, нейтралізуючи, зокрема, небезпеку ракетного обстрілу. Плюс — продовжувати знищувати склади, військову техніку та живу силу ворога, його штаби та логістику на дедалі більшій відстані”, – пояснює Ігор Петренко.
У геополітичному контексті він очікує на активізацію роботи за формулою миру, запропонованою президентом Зеленським.
“Цей план, – нагадує експерт, передбачає не лише українську, а й глобальну безпеку, у тому числі в екологічному, ядерному вимірах, а також обов’язкове притягнення країни-агресора до відповідальності. І він відверто сподобався нашим партнерам. Наскільки мені відомо, по кожному з десяти пунктів буде визначено країну-лідера, яка стане драйвером щодо втілення цього пункту в реальність. Очевидно, проводитимуться певні зустрічі. Можливо, навіть саміт, де формула буде вкотре проговорена та названі країни, які візьмуть на себе лідерство у питанні втілення тієї чи іншої позиції цього плану”.
Ігор Петренко також передбачає активне обговорення постачання Україні бойової авіації, включаючи американські винищувачі F-16.
“Важливо розуміти, що це чітка потреба. Наші літаки неабияк зношені, кількісно та якісно в цьому аспекті ми значно поступаємося РФ. Той-таки F-16 – універсальний літак, який можна використовувати і для перехоплення ракет, і для завдання ударів по ворогові безпосередньо на полі бою”, – пояснює експерт.
У свою чергу, РФ, на його думку, і надалі просуватиме різні наративи, намагаючись перешкодити підтримці України з боку Заходу.
“В успіх цього я не вірю, але спроби такі точно будуть, – прогнозує Ігор Петренко. — Судячи з останніх подій, навесні ми побачимо розгортання “китайського треку”. І в контексті того, на що він буде готовий піти задля збереження путінського режиму. Очевидно, що такий інтерес у Пекіна є. Адже будь-яка зміна режиму може ускладнити виконання домовленостей, які Китай має із путінською Росією. У той же час, думаю, Китай буде максимально обережний — і навряд чи ризикне постачати РФ озброєння (принаймні – безпосередньо), про жорсткі наслідки чого його вже неодноразово попередили США. У частині санкцій проти Росії, гадаю, більший аспект робитиметься навесні на вторинних, щоб покарати тих, хто допомагає країні-агресору оминати обмеження. Ну, а залежно від результатів контрнаступу ЗСУ, можна буде говорити про подальший розвиток подій”.