У середу Францію звинуватили в тому, що вона гальмує плани Європейського Союзу щодо поповнення запасів артилерійських снарядів для України своєю вимогою, щоб боєприпаси вироблялися всередині блоку.

Про це повідомляє The Telegraph з посиланням на європейські джерела.

За даними джерел, Париж хоче отримати гарантії того, що угода про спільну закупівлю озброєнь вартістю 2 мільярди євро піде на користь лише фірмам, що базуються в ЄС.

Ця вимога пролунала під час переговорів про нову схему під керівництвом Брюсселя щодо закупівлі одного мільйона 155-міліметрових артилерійських снарядів для посилення поставок до Києва і поповнення виснажених національних арсеналів.

Згідно з цією схемою, країни-члени отримають грошові стимули для централізації і координації закупівель між собою в надії розмістити достатньо великі замовлення, щоб переконати виробників озброєнь збільшити обсяги виробництва.

Французькі урядовці стверджують, що лише оборонні компанії, котрі базуються в ЄС, повинні мати доступ до нових прибуткових контрактів.

Критики французьких вимог попереджають, що це може сповільнити підтримку України, оскільки виробничі потужності можуть бути легко доступні за межами ЄС.

“Багато країн-членів ЄС висловили думки, відмінні від французької”, – сказав один з дипломатів ЄС.

“Якщо ми хочемо діяти негайно, а це необхідно, дуже важливо допустити до схеми компанії з країн, що не входять до ЄС”, – зазначив він.

“Париж явно віддає перевагу витратам ЄС на власну промисловість, а не на підтримку України”, – додало європейське джерело.

Досі країни ЄС надали Україні лише 350 тисяч 155-міліметрових артилерійських снарядів, яких Київ потребує більше для утримання лінії оборони і початку очікуваного весняного контрнаступу.

Наразі Брюссель відшкодував своїм країнам-членам 450 мільйонів євро за цю допомогу, за оціночною вартістю 1 285 євро за снаряд.