Завдання окупувати всю територію Донецької області до 31 березня зазнало невдачі. Російські окупанти провалили черговий “дедлайн” через успішну оборону українських захисників.
Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.
“Наразі Збройні сили України (ЗСУ) контролюють близько 50% Донецької області — конгломерату малих, середніх і великих міст. Це суцільна лінія оборони ЗСУ, і навіть якщо ми теоретично припустимо виведення українських військ з Бахмута, то друга лінія оборони — це Часів Яр, Костянтинівка, Краматорськ і Слов’янськ, які, за даними російської сторони, перетворені на неприступні фортеці Збройних сил України”, — сказав він.
Снєгирьов також додав, що колишній так званий “міністр оборони ДНР” Гіркін (Стрєлков) заявив, що Краматорськ і Слов’янськ у будь-якому разі залишаться під контролем українських захисників, оскільки в російських окупантів немає можливостей для їх захоплення.
“Нагадаю, що бої в районі Мар’янки, невеликого населеного пункту порівняно зі Слов’янськом і Краматорськом, тривають близько 12 місяців. Аналогічна ситуація в районі Бахмута й Авдіївки — найбільш напружених точок війни з Російською Федерацією”, — підкреслив Дмитро Снєгирьов.
Окрім цього за 400 днів війни Російська Федерація втратила в Україні понад 200 тис. росіян убитими та пораненими. На цьому тлі почали з’являтися повідомлення про нову “хвилю” мобілізації у 400 тис. осіб, але забезпечити нових солдатів захистом та зброєю можливостей не буде.
“Мобілізаційний резерв Російської Федерації — підготовлений — близько 1 млн 500 тис. осіб. Мобілізаційний резерв загальний — близько 10 млн. Тому цифра в 400 тис. виглядає більш-менш реально. Але вже є заяви російської сторони, що буде призвано не більше 150 тис. осіб через матеріально-технічне забезпечення”, — сказав він.
Військовий експерт нагадав, що внаслідок першої “хвилі” так званої часткової мобілізації лави російської армії поповнилися 320 тис. солдатів. Однак він підкреслив, що хоч мобілізувати-то і змогли, проте забезпечити, наприклад, засобами індивідуального захисту або стрілецькою зброєю не вийшло.
“Чи змогли підготувати ці 320 тис.? Відповідь більш ніж очевидна, коли з’являється відео з-під Авдіївки, де [росіяни] скаржаться, що цілій роті не видали саперні лопатки, які на війні іноді мають більшу вагу, ніж автомати. І тут, виявляється, що 30% стрілецької зброї, яку видають частково мобілізованим, у технічно несправному стані”, — розповів він.
Снєгирьов додав, що аптечки та бронежилети у російських мобілізованих відсутні взагалі.
“Тобто навіть якщо Росія закличе 400 тис. забезпечити і підготувати їх можливості немає. Йдеться про фактично “м’ясні призови”: одноразових солдатів, яких кинуть на передову і час перебування їх в окопах буде максимум 2-3 дні”, — пояснив він.
Експерт також звернув увагу, що російські окупанти використовують застарілі снайперські гвинтівки Драгунова (СВД) і навіть гвинтівки Мосіна.
“З’являється і відео з поставками танків Т-55 в Україну. І на цьому тлі звучать оптимістичні заяви російської сторони, зокрема, керівництва “Уралмашзаводу”, про те, що, виявляється, танки 1955 року зможуть успішно протистояти “Леопардам” (Leopard) і “Абрамсам” (Abrams). Як то кажуть, подивимося”, — підсумував Дмитро Снєгирьов.
Водночас як підкреслив військовий експерт Владислав Селезньов, якщо західні союзники продовжать постачати Україні зброю, то ситуація на фронті буде кардинально змінюватися не на користь Росії. В результаті, керівництво РФ доведеться знімати зі зберігання стару бронетехніку і відправляти її на фронт.
За його словами, зброя, яку ми отримуємо в межах військово-технічного співробітництва з нашими західними партнерами, фактично змінила перебіг бойових дій.