У Вашингтоні представили проект резолюції про перемогу України у війні з РФ
Документ представлений на Капітолійському пагорбі під час пресконференції, організованої Гельсінською комісією.
У Вашингтоні на Капітолійському пагорбі був урочисто представлений двопартійний проєкт резолюції нижньої палати представників США “Про позицію Палати представників щодо умов перемоги України”. Про це повідомила у Facebook посол України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова.
Голова Гельсінської комісії США конгресмен Дж. Вілсон (Р), співголова комісії С.Коен (Д), співголова Конгресового українського кокусу м. Каптур (Д) провели брифінг для преси за участю третього Президента України Віктора Ющенка.
У документі наголошується, що Палата представників США:
- підтверджує, що політика Сполучених Штатів полягає в тому, щоб Україна перемогла вторгнення (РФ, – ред.) і відновила свої
- міжнародно визнані кордони 1991 року;
- вважає, що мир після перемоги України має бути забезпечений шляхом інтеграції України до НАТО та інших євроатлантичних
- інституцій, що відповідає довгостроковій політиці Сполучених Штатів.
Крім того, в документі йдеться про те, що Сполучені Штати повинні працювати зі своїми союзниками і партнерами, щоб гарантувати:
- виплату РФ репарацій Україні;
- допомогу світової спільноти у відновленні України;
- притягнення керівництва РФ до відповідальності за цю загарбницьку війну;
- відновити справедливість для жертв злочинів, скоєних РФ під час її вторгнення.
Зараз Україна разом із партнерами готується до саміту НАТО, який заплановано на літо у Вільнюсі.
Україна готується до саміту НАТО, який відбудеться у Вільнюсі, та очікує на політичне запрошення до Альянсу. Наша країна зробила все для того, щоб заявка в НАТО була схвалена. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час свого відеозвернення.
Як зазначив президент, зараз Україна разом із партнерами готується до саміту НАТО, який заплановано на літо у Вільнюсі. Вже зараз сторони опрацьовують зміст зустрічі.
“Ані більшість українців, ані більшість європейців, ані більшість жителів усього простору НАТО не зрозуміють лідерів Альянсу, якщо на цьому саміті у Вільнюсі не прозвучить заслужене політичне запрошення для України до Альянсу. Україна все зробила для того, щоб наша заявка була задоволена. Складно навіть сказати, чий внесок у європейську та євроатлантичну безпеку більший, ніж наших воїнів… Українців і українок, які своїм життям захищають свободу”, – сказав Зеленський.
Також голова держави висловив подяку учасникам Міжнародного саміту міст та регіонів, що відбувся у Києві. За його словами, ця зустріч є новим форматом співпраці України із державами-партнерами.
“Конгрес місцевої та регіональної влади України, який об’єднує центральну владу та місцевих керівників, тепер набуває міжнародного рівня. Щоб активніше залучати іноземних партнерів для відновлення у нашій державі, розвитку економіки, інфраструктури у наших громадах”, – наголосив він.
20 квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибув до Києва. Він заявив, що місце України по праву в НАТО. Тому в Альянсі обіцяють зробити все, щоб це стало можливим.
“Місце України по праву в НАТО і ми допоможемо, з нашою підтримкою ми зробимо це можливим. Сьогодні ми обговорили річну ініціативну підтримку. Це допоможе вам перейти від обладнання та доктрини радянських часів до стандартів НАТО. Забезпечити повну оперативну сумісність з Альянсом”, – заявив Столтенберг.
Раніше міністр оборони Олексій Резніков заявив, що з початком повномасштабного вторгнення РФ Україна де-факто стала членом НАТО. Він підкреслив, що для вступу України в Альянс де-юре залишилося прийняти тільки політичне рішення.