На флангах біля Бахмута Сили оборони просунулися ще на відстань до 700 метрів. Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону. 

Спікер повідомив, що на Бахмутському напрямку продовжуються позиційні бої. Російські окупанти намагаються контратакувати, але безрезультатно. 

Минулої доби на цьому напрямку сталося три бойові зіткнення, ворог здійснив 249 артобстрілів і два авіанальоти. 

Сили оборони продовжували контратакувати там, де були можливості. 

“На флангах пройшли від 250 до 700 метрів, відсунувши ворога”, – сказав Череватий. 

Водночас 66 окупантів було знищено, 83 поранено, троє потрапили в полон. 

Сили оборони спалили дві російські бойові машини піхоти, дві бойові машини десанту, БТР, два самохідні міномети “Нона”, гаубицю Д-30, протитанковий ракетний комплекс та польовий склад боєприпасів. 

Про те, що Збройні Сили України здійснили прорив російського фронту на тактичну глибину на одному з напрямків розповів і ексрадник глави Офісу президента, військовий експерт Олексій Арестович в ефірі Фейгін Live. Але місце головного удару досі не визначено.  

За його словами, щонайменше, в трьох місцях українська армія виконала початкове завдання, при цьому утворивши прорив в російській обороні “в знаковому місці”. 

“Це дуже серйозний показник, 3-4 добу — це дуже швидко… Прорив є нормою на 10-14 добу”, — сказав Арестович. 

Він додав, що прорив відбувається на тактичному рівні (до 50 км). Для того щоб вийти на оперативний рівень (150-200 км), потрібно дочекатися, коли противник зрушить свої резерви і кине їх у бій. 

“Лише після цього вибирається напрямок головного удару і там накопичуються наші резерви, тому що противник тоді не зможе маневрувати”, — пояснив експерт.  

Арестович додав, що російська армія вже почала перекидати свої резерви, зокрема, з Херсонської області — на північ, досі не знаючи напрямку головного удару. 

“У якийсь момент в певному місці утворюється нормальний прорив і туди зайдуть бригади, які будуть розвивати оперативний успіх. Наші резерви в бій ще не вступали”, — підкреслив він. 

Водночас один із найавторитетніших військових експертів, колишній командувач американських військ в Іраку та Афганістані, генерал у відставці Девід Петреус вважає, що українців сильно недооцінювали. 

«Українці досягнуть значних проривів і зроблять набагато більше, ніж прогнозує більшість аналітиків», – заявив генерал у відставці в інтерв’ю газеті Washinton Post.

При цьому він додає, що втрати будуть важкими – наступ завжди веде до більших втрат, ніж оборона. А до того ж українці не мають підтримки з повітря, на яку можуть покладатися американські військові у своїх операціях. 

Washington Post очікує участі у контрнаступі близько 40 000 українських військових, навчених НАТО та озброєних західною технікою. 

Спільною рисою оприлюднених прогнозів є і впевненість у тому, що ослаблення російських сил унаслідок контрнаступу дасть Україні перевагу в майбутньому вибудовуванні мирної стратегії та у захисті відвойованих територій. 

За оцінками експертів центру, нинішній контрнаступ України «швидше за все, буде повільнішим, смертоноснішим і менш вражаючим у досягненні негайних територіальних здобутків», ніж минулорічні успіхи українських військ у відвойовуванні Херсону та територій Харківщини. 

«Але це не означає, що [контрнаступ] не матиме успіху», – озвучує обнадійливий прогноз СЕРА. 

Одну з найважливіших ролей при цьому експерти центру відводять інженерному обладнанню, яке використовується для подолання перешкод, встановлених російськими військами навколо ключових цілей. А також – «менш гламурному обладнанню», аніж надана Заходом зброя.