Винищувачі Королівських військово-повітряних сил Британії за останні три тижні перехопили 21 російський літак поблизу повітряного простору НАТО під час місії в Естонії.
Про це повідомляє AFP.
За даними британського оборонного відомства, серед російських літаків – бойові, транспортні або літаки для збору інформації, а також дальні бомбардувальники Ту-22М.
“Ці перехоплення є суворим нагадуванням про цінність колективної оборони і стримування, яке забезпечує НАТО”, – сказав міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.
“Королівські військово-повітряні сили працювали разом з нашими союзниками протягом останніх трьох тижнів над забезпеченням захисту країн-членів і наших країн-партнерів, і вони можуть бути впевнені в нашій постійній підтримці посилення європейської безпеки разом з тими, хто поділяє наші цінності”, – додав він.
Розгорнуті на базі Емарі в Естонії з березня в рамках британського внеску в місії НАТО, британські Typhoon піднімаються в повітря для спостереження за російськими літаками, коли ті не виходять на зв’язок з авіадиспетчерськими службами, становлячи, таким чином, загрозу авіаційній безпеці, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.
Британські літаки мають залишатися в Естонії до серпня, коли їх змінять літаки іспанської армії.
Під час перебування в Естонії Королівські ВПС також взяли участь у кількох великих навчаннях, одне з яких Лондон назвав найважливішими повітряними навчаннями НАТО з часів закінчення холодної війни.
Ця демонстрація сили і єдності перед обличчям потенційних загроз з боку Росії, в розпал війни в Україні, була описана її організаторами якнайбільші повітряні навчання в історії Альянсу, в яких взяли участь 250 військових літаків з 25 країн-членів і партнерів НАТО, включаючи Японію і Швецію, країну-кандидата на членство.
У межах навчань Air Defender 2023 у Німеччині, які стали найбільшими навчаннями повітряних сил в історії Північноатлантичного Альянсу, вдалось здійснити 1800 із 2000 запланованих польотів, що можна назвати “повним успіхом”.
Про це заявив інспектор німецьких Військово-повітряних сил Інго Герхартц, передає n-tv.
За словами Герхартца, навчання Air Defender стали свідченням того, що через своє геостратегічне, географічне і геополітичне положення Німеччина повинна розглядати себе як центр і бути здатною приймати в себе сили НАТО.
За оцінкою Бундесверу, десятиденні маневри повітряних сил Альянсу майже не спричинили перебоїв у цивільному повітряному русі.
Інспектор Люфтваффе додав, що навчання за участю 250 літаків з 25 країн пройшли “абсолютно гладко”. Завдяки гарному плануванню німецьких диспетчерів не було “жодного скасування рейсів” у цивільному повітряному сполученні, а затримки були лише “в межах декількох хвилин”.
Загалом навчання були “повним успіхом”, сказав Герхарц, виступаючи на авіабазі Ягель в Шлезвіг-Гольштейні. За його словами, вони довели, що союзники здатні перекидати велику кількість військової техніки за кілька днів і що вони можуть витримати двотижневі масштабні навчання.
Інспектор ВПС підкреслив, що з 2000 запланованих польотів фактично відбулося 1800. В один день літаки були приземлені з міркувань безпеки через грозу.
“Виконання плану на 90% все ще є найвищим показником для таких масштабних навчань”, – сказав Герхартц.
Навчання повітряних сил НАТО Air Defender 23 стартували 12 червня. У навчаннях узяли участь понад 20 країн-партнерів і близько 250 літаків, зокрема винищувачі F-35 повітряних сил США і Нідерландів, а також розвідувальні літаки AWACS, дозаправники в повітрі і транспортні літаки ВПС Японії.