За останні декілька місяців повномасштабна війна стала рушієм для розвитку української армії. Зокрема в ній з’явилися дуже ефективні штурмові підрозділи, які зараз виконують вкрай складні і водночас необхідні задачі. В той же час, у ворога з кожним наступним місяцем бойових дій стан війська лише погіршується і відбувається тотальна дергадація.

Про це в етері одного з українських телеканалів розповів військовий експерт Арті Грін та детально прокоментував дії третьої штурмової бригади.  

“Російська армія деградує, українська армія росте. Ці свіжі підрозділи штурмового класу, серед яких наймедійніша третя штурмова бригада. Але вона у нас не єдина, яка займається штурмовими діями і отримує результат”, – розповів фахівець. 

Експерт додав, що бригади таким чином набувають досвіду. Незважаючи на втрати, з’єднання встигає поповнювати свої резерви і вони не настільки критичні, щоб відводити на відновлення. У таких бригад лише зростає бойова ефективність. 

При цьому у всіх бригад зростає бойова ефективність, десь швидше, а десь повільніше. Але на прикладі третьої штурмової бригади можна побачити, як вона не вибиває ворога з Кліщіївки, а влаштувала знищення супротивника у промисловому масштабі. 

“Противник тільки туди підвозить поповнення, яке утилізується. У бригади вистачило б сил вибити з села і закріпиться на рубежах. Але вони цього не роблять, бо це дорого, а вони це роблять дешевшими і за цей час знищать більше противника, ніж знищили б, просто вибивши їх із Кліщіївки”, – додав експерт. 

В той же час військовослужбовець ЗСУ Євген Ієвлєв, чий підрозділ розташований неподалів Горлівки, розповів одному з українських ЗМІ, що на Сході ситуація залишається важкою. Ворог протягом останніх місяців готувався до контрнаступу ЗСУ, і українські захисники відчувають наслідки цього. На ділянці фронту, де служить Ієвлєв, проводиться тактика стримування ворога. З лютого його підрозділ перебуває в обороні. 

Він зазначив, що постійно ведуться обстріли окупантами з мінометів, артилерії, танків. Але лінія розмежування між ворогом і українськими силами стримується у межах 600 – 800 метрів. 

Пів року ми хвалились тим, що ворог наш є недолугим, тому що хаотично стріляв мінами, артою, просто перекопуючи поля. В них не було нормальної розвідки, дорозвідки, 
– відзначив військовослужбовець. 

Проте за останні два тижні щось змінилось – або зайшов новий підрозділ, або прислали 2 – 3 мінометних розрахунки. Однак в окупантів щільність та прицільність обстрілів стала трохи точнішою, ніж була раніше. 

“Два тижні тому погрішність була 200 метрів прильоту від наших позицій. А на сьогодні остання міна розірвалась на відстані 7 метрів від нашого бліндажа. Були серйозні пошкодження зв’язку, Starlink. Дякувати Богу, ми нікого не втратили. І за добу вдалося оговтались”, – наголосив Ієвлєв.

В травні після активної фази боїв за Бахмут ворог став на невеличку паузу на Бахмутському напрямку – південніше міста, а також в районі Горлівки. Тоді приблизно на 50% зменшилась щільність їхніх обстрілів. Зараз окупанти не намагаються наступати, сидять в глухій обороні. 

Проте є важливий момент. Пів року в інформаційному полі всі говорили про контрнаступ, який готує Україна. І росіяни, якими б дурнями ми їх не вважали, за цей час теж підготувались. Зокрема укріплювали свою оборону, і тепер в ній сидять, 
– пояснив він. 

Водночас нашим захисникам, які воюють поблизу Курдюмівки та Кліщіївки, дуже важко даються кожні 2 – 3 квадратні кілометри, які вони звільняють за добу.