Бійці Сил оборони України сьогодні, 16 серпня, звільнили селище Урожайне, яке знаходиться неподалік Старомайорського Донецької області. 

Військово-політичний оглядач української групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко розповів ЗМІ, яка цінність цієї події у стратегічному та тактичному плані. 
 
За його словами, саме собою Урожайне є своєрідною агломерацією зі Старомайорським, вони розділені рікою Мокрі Яли. Старомайорське впирається у село Завитне Бажання, а Урожайне прямою дорогою йде на Старомлинівку, яка є завершенням другої лінії оборони російських окупантів у цій локації. Тобто Урожайне відкриває прямий вихід на Старомлинівку, тоді як з боку Старомайорського ще слід пройти через Завітне Бажання. Тобто ми отримали прямий вихід на вершину другої лінії оборони ворожого угруповання, фактично головного опорного пункту. 

Також це село дозволяє розширити лівий фланг. Якщо Старомайорське — це розширення правого флангу, тобто у напрямку до Приютного, то Урожайне — це розширення лівого флангу, це вихід на Керменчик, дуже важливе село. Воно дуже маленьке, звичайно, але важливо тим, що там знаходиться панівна висота, яка при розміщенні там артилерії дозволятиме повністю контролювати вогневим впливом як саму Старомлинівку, так із заходу та півдня села та дороги до Старомлинівки. Тобто це досить важливий момент з точки зору встановлення вогневого контролю над цією територією. 

Тому звільнення Урожайного, безумовно, є важливим досягненням. Звичайно, воно не має якогось там масштабного стратегічного значення, але в перспективі саме звільнення Урожайного та Старомайорського призведе до ланцюжка подій, що інтенсифікують дії у другій лінії оборони.  

Тобто підведуть Сили оборони України до основної лінії противника, а після створення відповідних умов та розширення плацдарму можна буде розпочинати процес прориву основної лінії оборони росіян. 

Щодо питання, звільнення якогось населеного пункту було б наступним логічним кроком контрнаступу, Коваленко зазначив, що важливим є Роботино. 

“Я думаю, що Роботино, між ним та Вербовим Силами оборони України було вбито клин із виходом практично до другої лінії оборони противника в цьому районі. Тобто тут вихід на другу лінію оборони росіян стався раніше, ніж у районі Урожайного. Там ще немає цього виходу, ми наблизилися до нього, це Старомлинівка. А тут він уже є, відбувається процес розширення плацдарму, при цьому зупинити його росіяни не можуть, а засівши в Роботино, вони опиняються в оперативному оточенні. Якоїсь миті вони будуть відрізані від шляхів відходу, тобто від південної логістики. Вони будуть просто змушені тікати з Роботино, щоб не опинитися в оточенні та поповнити або обмінний фонд, або фонд 200-х”, – підкреслив військовий оглядач. 

Щодо того, що ЗСУ проривають останню «лінію Суровікіна» на Бердянському напрямі Коваленко сказав наступне: 

“На сьогоднішній день ми готуємось до прориву другої лінії оборони супротивника. Наразі бойові дії там не проводяться, створюються умови. Друга лінія відрізняється від першої хоча б тим, що там менша концентрація мінно-фугасних загороджень, тобто мінні поля меншої концентрації. Це полегшує завдання, з іншого боку, на відміну від смуги забезпечення, друга основна лінія оборони має втричі більшу довжину. Там здебільшого сконцентровані засоби ББМ такі, як середня легкоброньована техніка, важкоброньована техніка, танки, артилерія. Проте артилерію зараз відводять глибше від лінії зіткнення, бо вона перебуває у зоні ризику. Тобто там прорив здійснюватиметься не через мінні поля, а через такі лінії оборони, які насичені технічною компонентою”, – підсумував експерт.