Військовий експерт Олександр Коваленко проаналізував дії сил оборони на Лівобережжі Херсонської області і вказав на важливий нюанс.
Так, він відзначив у своїх соцмережах, що використання терміну «плацдарм» по відношенню до подій на Лівобережжі є некоректним.
«Плацдарм — це територія, на якій розгорнуті війська, для ведення оборонних, або наступальних дій… В ході форсування водної перешкоди передові підрозділи займають ділянку на протилежному березі, після чого вводяться сили другого ешелону і відбувається процес розширення до рівня оперативних сил», — пише Коваленко.
Він підкреслює, що нічого подібного на Лівому березі Херсонської області не спостерігається.
«Тоді, що ж там відбувається? А відбувається там те, що так само є унікальним явищем для сучасних воєн і конфліктів. СОУ невеликими групами ССО регулярно розширюють сіру зону, не контрольовану ні СОУ, ні РОВ. Але з одним дуже важливим нюансом», — зазначає експерт.
Так, він звертає увагу на те, що сіра зона на лівому березі знаходиться під вогневим контролем артилерії з правого берега, що має перевагу не тільки по дальності і точності, але і через розміщення на панівних висотах. Тобто, це сіра зона, що знаходиться під вогневим контролем.
«Саме тому, називати те, що відбувається на лівому березі Херсонської області, розширенням плацдарму — некоректно. А ось коли це почне відбуватися, не помітити цього буде просто неможливо. Хоча б по істеричним крикам російських пропагандистів і всяких там «воєнкорів», — підсумовує експерт.
В свою чергу військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман в інтерв1ю одному з українських ЗМІ стверджує, що українські війська таки змогли форсувати річку Дніпро і перейти на лівий берег.
«Подивимося, чи можна там створити плацдарм для того, щоб з цього плацдарму робити подальші наступальні дії. Збільшили наш обмінний фонд, захопили росіян зненацька в полон», – каже експерт.
Чи є ця операція розвідкою боєм, або йдеться про повноцінне закріплення плацдарма, у Гетьмана інформації немає.
За словами експерта, на всій лінії фронту будь-які дії на одній ділянці, якщо вона навіть за тисячу кілометрів від іншої, між собою пов’язані.
«Атакуючи на Куп’янсько-Лиманському напрямку ворог хоче, щоби ми перекидали свої сили з півдня, з тих місць, де ми проводимо наступальні дії. Ми робимо щось схоже. З Херсонщини вони намагалися підсилити свої угрупування на Запорізькому напрямку, Авдіївському, Бахмутському – може таким чином ми призупинимо ці їхні можливості.
Зараз вони розуміють, що ми можемо форсувати Дніпро і можемо робити плацдарм, тому їм буде не до того, щоб кудись перекидати резерви саме з Херсонського напрямку, навпаки, треба буде підсилювати Херсонський напрямок», – пояснив Олексій Гетьман.
Додамо, що декілька днів тому з’явилася інформація, що українським військовим вдалося закріпитися на лівому березі Дніпра у Херсонській області, що нині окупований росіянами.
У той же час, експерти американського інституту вивчення війни відзначили, що вважати це плацдармом для подальшого наступу на ворога — не варто.
«ЗСУ зайняли позиції на захід від Козачих Лагерів після кількох днів обмежених рейдів через річку Дніпро. Російські блогери стверджували, що українські розвідувальні групи продовжують діяти на захід від Козачих Лагерів, але сам населений пункт, як і раніше, окупований.
Також українські розвідувальні групи продовжують діяти в районі Антонівського мосту та Голої Пристані та проводять рейди через річку Дніпро. Заяви Росії про те, що українські сили зберігають присутність на східному березі Дніпра, дозволяють припустити, що російські сили стурбовані тим, що ЗСУ зайняли напівстійкі позиції на березі», — пишуть аналітики.