Щоб перерізати російську логістику на окупованому півдні України і розірвати «сухопутний коридор» в Крим, українській армії буде достатньо пройти вперед ще 10-15 кілометрів.
Про це заявив старший науковий співробітник Центру аналізу європейської політики Ян Калберг.
Він зазначив, що попри усі труднощі українські війська поступово наближаються до критично важливих логістичних ліній окупантів на півдні. Якщо ЗСУ продовжуватимуть просуватися вперед, це почне впливати на забезпечення окупованого Криму, вважає експерт.
За його словами, якщо українська армія зможе пройти ще 10-15 км на південь від вже деокупованого села Роботине на Запоріжжі, для порушення російської логістики цього може бути достатньо.
«Вам насправді не потрібно добиратися аж до Мелітополя, щоб мати значний вплив на варіанти Росії. Вам не потрібно добиратися до берегів Азовського моря, щоб логістика почала руйнуватися на російському боці», — каже експерт.
Він зазначив, що значна доля російської тилової логістики тримається не на військових транспортних підрозділах, а на звичайних комерційних перевізниках із цивільними вантажівками великої місткості.
«Якщо вони опиняться під загрозою безперервного артилерійського обстрілу автомагістралей і блокпостів, цивільна частина, якщо її не змусять працювати далі, почне відступати», – каже Калберг.
Варто підкреслити, що сили оборони України, маючи сьогодні оперативно-стратегічні успіхи на деяких напрямках, зможуть просуватися вперед більш динамічно. Однак подолати другу і третю лінію оборони російських окупантів на півдні Збройним силам буде не легше, ніж першу.
Таку думку озвучив речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.
“Якщо говорити відверто, скрізь буде складно. Просування ЗСУ — це результат дуже важкої роботи. Поступова робота свідчить про те, що відбудеться обвалення так званої лінії оборони ворога. Ті складнощі, які виникнуть із проходженням другої, третьої лінії, звісно, будуть. Але оперативно-стратегічні успіхи, які демонструють сьогодні Збройні сили України на певних напрямках, очевидно, дадуть змогу їм просуватися вперед більш динамічно”, — сказав він.
Братчук також акцентував, що російська армія від радянської перейняла практику мінно-вибухової роботи. Тому мінні поля — дуже складна ділянка театру воєнних дій, яку доводиться долати українським захисникам.
“Звичайно, наші воїни творять дива, буквально проповзаючи ось ці метри, десятки, а то й сотні метрів по мінних полях, розміновуючи ці поля для того, щоб пройшла піхота, штурмові підрозділи та далі просувалася українська техніка”, — зазначив спікер.
Братчук висловив сподівання на те, що подальший наступ ЗСУ буде більш динамічним. При цьому наголосив: це питання до українського командування, адже тільки воно володіє повною інформацією всього театру воєнних дій.
“І тільки їм вирішувати, де буде завдано того чи іншого удару. Тому, що коли говорять про контрнаступ на одному напрямку, це абсолютно невірно. Адже контрнаступальні удари, а десь — оборонні бої, все це в цілому складається в задум тієї військової операції, яка проводиться українським вищим військовим командуванням”, — резюмував експерт.
Нагадаємо, що розвідка США повідомила, чи зможуть ЗСУ прорвати російську оборону до кінця року. Ймовірність того, що Збройні сили України здійснять прорив російської оборони до кінця року становить 40-50%. Водночас обмежена кількість боєприпасів та погіршення погоди зроблять завдання «дуже важким».