Збройні сили України будуть продовжувати наступальні дії на Бахмутському напрямку і на Мелітопольському напрямку. Про це в інтерв’ю українському медіа сказав заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь.
«Таким чином, є можливість подальшого прориву оборонних ліній. Наскільки глибоко буде прорвана російська оборона, звісно, залежить вже від конкретних дій. Але до надходження перших F-16 українські сили будуть намагатися максимально проломити ці оборонні лінії. Щоб, коли F-16 надійдуть на фронт, створити умови для виходу на оперативний простір і вже безпосередньо почати операцію для деокупації півдня – Запорізької і Херсонської областей», — додав аналітик.
Перехід у зимовий період буде змінювати характер бойових дій. Російські сили намагаються використати останні можливості перед настанням періоду дощів на Лимано-Куп’янському і Авдіївському напрямках, щоб створити умови для прориву фронту, для зміни акцентів на фронті.
Як відзначає експерт, ворог хоче змусити українських командирів перевести резерви з півдня і Бахмуту на північ і Авдіївський напрямок для того, щоби нейтралізувати ці загрози. Але, як видно, успіхи у росіян мінімальні. І це дозволяє з оптимізмом дивитися на подальший розвиток подій.
Контрнаступ ЗСУ активно триває останні кілька місяців. Українські військові продовжують ведення наступальних дій на Мелітопольському та Бахмутському напрямку і крок за кроком звільняють нашу землю від російських загарбників.
При цьому у Білому домі вважають, що погодні умови не заважатимуть ЗСУ продовжувати наступальні дії ще близько півтора-двох місяців.
За словами американського чиновника, погода не заважатиме наступу військових ЗСУ ще протягом 6 — 8 тижнів.
Приблизно за два тижні, зазначає представник Білого дому, погодні умови будуть гіршими, що вплине на ведення бойових дій, і може ускладнити їх.
Кірбі додав, що за ці приблизно 6-8 тижнів «хорошої бойової погоди» Штати хочуть мати впевненість, що Сили оборони України зможуть досягти успіху.
Зима не стане на заваді українському контрнаступу, адже більшість бойових просувань зараз відбуваються в пішому форматі.
Сильні дощі восени та на початку зими можуть зробити землю мокрою та ускладнити пересування важкої техніки, як-от танків, але Тарнавський каже, що українські сили рухаються невеликими групами, переважно пішки.
«Погода може бути серйозною перешкодою під час просування, але враховуючи те, як ми рухаємося вперед, здебільшого без транспортних засобів, я не думаю, що погода сильно вплине на контрнаступ», — сказав він.
Не лише зима може сповільнити контрнаступ ЗСУ. Експерти попереджають, що через зволікання у Вашингтоні українській армії доведеться відступити на оборонні позиції і обмежити використання західної зброї.
Поява Володимира Зеленського на засіданні НАТО в середу з проханням надати Україні більше зброї підкреслила стурбованість Києва зменшенням підтримки союзників через опір республіканців у Вашингтоні і відволікання уваги на війну, яка спалахнула між ХАМАСом і Ізраїлем.
З огляду на свої великі запаси і більший промисловий потенціал, США зіграли життєво важливу роль у швидкому постачанні Україні сучасного озброєння, зокрема, артилерійських боєприпасів і засобів протиповітряної оборони.
«На думку аналітиків, навіть тимчасова пауза в наданні підтримки може за кілька тижнів почати впливати на військову стратегію і тактику Києва, потенційно зупинивши контрнаступ України, зменшивши тиск на російські війська і надавши їм можливість відновити свою боєздатність», — пише Financial Times.