Очільник угорського уряду Віктор Орбан зараз ізольований у Європейському Союзі сильніше, ніж будь-коли раніше, і в ЄС очікують все більше проблем із Будапештом.
Про це пише «The Guardian» із посиланням на анонімних дипломатів, які обіймають високі посади у ЄС.
«Нещодавня зустріч Орбана з Путіним у Пекіні й те, як угорський прем’єр-міністр порівняв ЄС із Радянським Союзом, ставить під сумнів, чи можемо ми все ще довіряти цій країні як союзнику і партнеру» – йдеться в коментарі одного з європейських дипломатів.
На думку цього дипломата, проблеми з Угорщиною «швидше за все, ставатимуть все глибшими й глибшими, і все більше загрожуватимуть спільним рішенням зі стратегічно важливих питань».
Другий європейський дипломат, який обіймає високу посаду, сказав, що «Угорщина стає все більше і більше ізольованою, оскільки затримка з членством Швеції в НАТО негативно впливає на безпеку всіх союзників».
Туреччина зробила крок до ратифікації заявки Швеції на членство в Альянсі, привернувши увагу до небажання Угорщини затвердити її.
У другій половині наступного року Угорщина головуватиме у Раді ЄС, що дасть їй більший вплив на формування європейських політик. Деякі європейські посадовці не думають, що ізоляція змінить поведінку угорського лідера.
Також висловлюють припущення, що новий прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо може стати союзником Орбана в деяких європейських політичних баталіях.
В Угорщині, однак, визнають що країна може стати більш ізольованою.
«Існує багато невизначеності щодо майбутнього… Але те, що можна сказати напевно, це те, що в майбутньому буде більший ризик бути ізольованим», – визнав високопоставлений угорський посадовець, який говорив на умовах анонімності.