Немає сенсу деокуповувати Кінбурнську косу, адже ЗСУ мають достатньо сил і засобів, щоб просуватись у бік Скадовська. Російські війська самі залишать її.

Так вважає військовий експерт, полковник запасу Збройних сил України Роман Світан

«Штурмувати та створювати плацдарм на Кінбурнській косі немає сенсу. Це просто непотрібна дія, вона зайва. Немає сенсу, якщо ви не рухаєтеся далі на Скадовськ, а на Скадовськ краще рухатися з боку Олешок та Голої пристані.

Немає сенсу їх звідти вибивати. Їх треба оточувати, але, це не має бути основною задачею. Просто сам вихід на Скадовськ змусить їх звідти піти. Вони не залишатимуться в котлі. Росіяни в котлі ніде ніколи не залишаються», – зауважив експерт.

Ситуація на лівобережній Херсонщині імовірно почне змінюватися навесні, коли Україна отримає літаки F-16, додав Світан.

«Треба спочатку здобути перевагу в повітрі. А це цілий спектр дій. Це і достатня кількість зенітно-ракетних комплексів. Система виявлення великої дальності, ракети протирадіолокаційні. Тобто це цілий механізм підготовки до завоювання переваги в повітрі.

Після того, як знищимо ППО противника, після цього тільки є сенс рухатись на лівий берег і рухатися далі у бік Скадовська. Це цілий процес, який без хоча б бригади літаків, тобто близько трьох ескадрильї, він просто не може початися. Тому, я так думаю, всі процеси з лівим берегом, вони почнуться десь навесні, після того, як отримаємо літаки», – переконаний експерт.

Водночас російська окупаційна армія від початку повномасштабного вторгнення в Україну зазнала колосальних втрат в авіації. На їх відновлення потрібно близько п’яти років.

«Росія не відновила жодної позиції з тих, що вона мала перед широкомасштабним вторгненням, і не відновить у найближчі 2-3 роки. Просто не встигне», – заявив він.

За словами експерта, темпи відновлення запасів того чи іншого виду озброєнь залежать безпосередньо від швидкості їх витрачання. Що стосується бойової авіації Росії, то ця швидкість невелика. Втім країні-агресору знадобиться щонайменше п’ять років, щоб повернутися до показників початку 2022 року, переконаний Світан.