Стратегічним завданням для росіян у поточному році є вихід до кордонів Луганської та Донецької областей, що відбивається у розгортанні наступальних операцій на східному фронті.
Таку думку висловив військовий експерт та льотчик-інструктор Роман Світан, полковник у запасі Збройних Сил України.
Він зазначає, плани ворога передбачають завершення цього завдання до кінця березня, що збігається з президентськими виборами в Росії. Однак, на думку експерта, ворог застряг на східному фронті і вичерпає свій бойовий потенціал.
«Наші військові враховують ці розрахунки, будуючи лінію оборони та займаючи вигідні позиції. Окупанти не просуватимуться на Запорізьку та Херсонську області, не завершивши захоплення Донецької та Луганської областей, і тому повна окупація південних регіонів зараз неактуальна» — розповідає експерт.
Світан також стверджує, що наступальні операції у напрямку на Київ, Харків та Суми є чистою фантазією та нереальними у найближчі роки, оскільки Росія не в змозі зібрати достатні сили та ресурси для таких завдань.
Він вказує на нездатність ворога навіть наситити військами лівий берег Херсонщини, де українські військові міцно тримають позиції. Також експерт вказав на небезпеку напрямків у районі Кринок та особливо поблизу Олешок для російських сил.
Він зазначив, що рух із Кринок може попрямувати у бік Вірменська, а з Олешок – на Скадовськ, де загарбники розвантажують велику кількість військової амуніції.
Варто зауважити, що попри всі зусилля російських окупаційних військ, ані за останню добу, ані за останні тижні особливих змін на лінії фронту не відбулося. Великий російський наступ поки не розпочався і, швидше за все, найближчим часом не розпочнеться.
Таку думку висловив військовий експерт Олексій Гетьман.
“За останню добу, навіть тижні особливих змін на лінії фронту не відбулося. Ідуть важкі бої за всіма відомими нам напрямами. Це Куп’янсько-Лиманський напрямок, Бахмутський, Авдіївський, лівий берег річки Дніпро біля Херсона. Там тривають локальні бої. Ворог намагається штурмовими діями видавити наші війська з тих позицій, які ми займаємо. У принципі, йому поки що це не вдається, вони зазнають серйозних втрат. Але якихось особливих змін за останню добу не сталося. Слава богу, не сталося. Ворог ніде не просунувся, і якихось успіхів він не досяг”, — коментує експерт.
На його думку, суттєвих змін на лінії фронту до квітня-травня не передбачається.
“Вони [росіяни] планували серйозні наступальні дії взимку цього року. Навіть називалися дати, що вони розпочнуться 15 січня. Поки що нічого не сталося, і, швидше за все, взимку, до квітня-травня якихось суттєвих змін не передбачається. Тому що ті сили, які використовують росіяни для атак, для наступальних дій, у них не збільшилися. Навпаки, вони потроху зменшуються нашими Збройними силами. Їм до сьогодні не вдавалося десь просунутися і навряд чи вдасться й надалі, хоч вони можуть кудись перекидати війська. У них це досить непогано виходить — переміщати війська вздовж лінії фронту. Може, десь спробують посилитись. І тоді на якомусь напрямку можуть бути якісь успіхи для них, але це не факт”, — вважає Олексій Гетьман.
Проте, не варто забувати , що на Куп’янсько-Лиманському напрямку російські окупанти зосередили 120 тис. особового складу та 1 300 одиниць бронетехніки.
Про це наголосив військово-політичний оглядач Дмитро Снєгирьов.
“Основні зусилля окупантів спрямовані на прорив української оборони за кількома напрямками: у районі Білогорівки з метою створення оперативного оточення українських військ у районі Сіверська; у районі Лимана, що є ключовим логістичним хабом Збройних сил України, і спроба виходу безпосередньо після взяття Синьківки на Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий та далі на Ізюм з метою флангового охоплення українського угруповання, зосередженого на Донеччині, саме в ключових пунктах української оборони — Слов’янська та Краматорська”, — розповів Снєгирьов.