На Авдіївському напрямку російські війська хочуть отримати контроль над логістичними шляхами забезпечення українських підрозділів на північному фланзі, про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський.
«Напруженою, але контрольованою залишається обстановка в операційній зоні ОСУВ “Таврія”. Ми бачимо мету противника — будь-якою ціною і якнайшвидше захопити Авдіївку, Новомихайлівку та втрачені ним минулого літа території. До штурмових піхотних груп ворог дедалі частіше долучає бронегрупи. Але українські воїни стійко тримають оборону. Російського агресора активно нищать і беруть у полон зокрема й наші свіжі сили, що вступили в бій.», — написав у своєму телеграмі Тарнавський.
Він також підкреслив, що загальні втрати окупантів минулої доби становили 458 осіб та 25 одиниць військової техніки, не враховуючи БпЛА. Серед знищеної або пошкодженої техніки — 9 танків, 11 бойових бронемашин, 2 артилерійські системи, 2 автомобілі та 1 одиниця спеціальної техніки. Також злетів у повітря 1 склад боєприпасів. Знищено ще 1 важливий об’єкт росіян. Нейтралізовано або знищено 139 БпЛА різних типів.
Також ворог учора завдав 25 авіаційних та 2 ракетних удари, вчинив 57 штурмових дій та 663 артобстріли.
Тим часом ветеран АТО та військовий експерт Євген Дикий повідомив, що загарбникам залишився лише один кілометр для перекриття траси, по якій доставляють боєкомплект та боєприпаси. Ця дорога наразі активно обстрілюється.
За словами Дикого, якщо росіяни перекриють цю трасу, ЗСУ можуть бути змушені відступити з Коксохіму, щоб уникнути повторення історії Маріуполя.
«Але оборона в Авдіївці не є хаотичною, як деякі вважають, ЗСУ оптимально тримають оборону з урахуванням наявного ресурсу. Основні проблеми полягають у нестачі людей та боєкомплекту для артилерії», — зазначає експерт.
За його словами, снарядів для артилерії не вистачає не тільки в Авдіївці, але й на інших ділянках фронту. Однак саме це місто може стати першою жертвою снарядного голоду, адже допомога від США все ще затримується. Зараз українським гарматам не вистачає одразу трьох основних калібрів: 152 мм, 155 мм та 120 мм.
«Всю цінну західну артилерію, яка дуже допомагала нищити окупантів тепер відводять з-під Авдіївки, адже для неї немає снарядів. Тримати ці гармати й ризикувати ними не маючи змоги стріляти просто безперспективно. Два-три постріли на день з цих гармат не варті того, щоб ставити їх немов приманку для російських «ланцетів», — розповів ветеран АТО.
За висловлюванням Дикого, постає стратегічне питання: чи слід направляти свіжі військові сили в Авдіївку в умовах, коли їм може бути важко утримувати позиції без артилерійської підтримки на тривалий термін. Він стверджує, що Авдіївка виступає своєрідним дзеркалом, яке відображає напружену ситуацію на всій лінії фронту. Зараз співвідношення сил в Авдіївці становить 1 до 20, і противник не припиняє проводити «м’ясні штурми».
«Окупанти зазнають шалені втрати: 1 до 12. Але треба розуміти, що у співвідношенні 1 до 20 навіть при знищенні 12 росіян все одно 8 окупантів заходять у місто. Тому є сенс подумати над тим, щоб готуватись до відходу, знищуючи армію РФ настільки, на скільки ще вистачає сил», — вважає експерт.
Дикий відзначив, що вже наявні позиції для відступу та лінія оборони, тож бійці не опиняться в такій же складній ситуації, як під Бахмутом, де вони змушені були самостійно викопувати окопи та будувати захисні споруди при відході. Проте на даний момент Авдіївка залишається вигідною для ЗСУ, оскільки саме тут відбувається ефективне стратегічне стримування ворога.