Командування противника продовжує докладати значних зусиль для досягнення, так званих «проміжних» цілей, у рамках підготовки оперативної наступальної операції на Краматорському напрямку. Зокрема, воно намагається створити умови для обходу та охоплення Краматорська з південно-східного напрямку, тобто — вийти у район Костянтинівки.
Про це повідомив військовий оглядач групи Інформаційний спротив Костянтин Машовець.
Він заявив, що очевидно, що досягнення цієї мети, як мінімум, пов’язано із необхідністю вирішення інших двох найближчих завдань — взяти Часів Яр, та відсунути наші війська південніше м.Бахмут (тобто відтіснити з рубежу Кліщіївка — Андріївка).
«Очевидно, командування угрупування військ (УВ) противника «Юг» саме на цих питаннях, на даний момент, концентрує свої основні зусилля. Я маю на увазі тієї частини цього угрупування, яке оперує північніше Торецького напрямку», — говорить він.
Експерт зауважує, що лише на Краматорському напрямку на даний момент противником зосереджено: до 15-и формувань розміром «бригада», до 14-и полків, й приблизно до 12-13 формувань розміром «батальйон».
«Ситуація на Краматорському напрямку продовжує залишатися досить складною. Противник, не зважаючи на втрати, продовжує інтенсивні атакуючі та штурмові дії по наступних напрямках та ділянках. Чергова спроба активізації противника у бік м.Часів Яр розпочалась ще 4-го квітня й триває до нинішнього моменту», — підкреслює Машовець.
Він додав, що найбільш «значних» успіхів противник, протягом кількох крайніх діб, спромігся досягнути лише в районі с.Іванівське. Однак, не в самому селі, де українські війська продовжують утримувати позиції, а північніше та південніше нього.
«Противник активно намагається пробитися у східну частину м.Часів Яр, яка розташована східніше каналу Сіверський Донець — Донбас, діючи, як через лісовий масив між Часовим Яром та Іванівським, так й вздовж дороги 00506. Поки, темпи просування противника не дозволяють казати про те, що його командування таки досягне «проміжних» цілей ДО кінця весни — початку літа. Й таким чином, зможе приступити до безпосередньої підготовки та організації «великого літнього наступу» у бік Слов’янська та Краматорська з півдня та південно-сходу. Однак, судячи з всього, воно докладає для цього значних зусиль», — говорить військовий експерт.
За його словами, по-суті, противник зосередив на Краматорському та Сіверському напрямках більшу частину всього УВ «Юг» — два армійських корпуси, угрупування пдв, а також головні сили ДК.
«Але, район оборони ЗСУ у м.Часів Яр у відношенні зручності для наступаючих, є явно «не подарунок» — достатньо укріплений, розташований на панівних висотах. Й потім, навіть «взяття» м.Часів Яр (яке явно буде коштувати противнику «недешево»), це — лише півсправи. Для того, аби організувати ефективні наступальні дії на Дружківку та Краматорськ з південного сходу, противнику потрібно буде, так чи інакше, прорватися у Костянтинівку (яка значно більша ніж Часів Яр) й захопити її… що виглядає у порівнянні із нинішнім повзучим наступом на Часів Яр, взагалі, «надзадачею» для російських військ. Принаймні, на даний момент», — наголосив він.
Та зауважив, що на його думку, з тим набором сил й засобів, якими противник, на даний момент, оперує у складі УВ «Юг» та «Центр» поступово наближається момент, коли його командування буде вимушене обирати щось одне — або «готуватися» до наступу у бік Краматорська та Слов’янська, або вирішувати проблему Кураховсько — Вугледарського виступу.