Дрони в Україні значно паралізують поле бою, переповнюючи небо.
Про це повідомляє The Washington Post.
Як пише видання, вони перетворили «сіру зону» на «зону смерті». У радіусі 10 кілометрів на полі бою знаходиться близько 100 дронів, і найскладніше – це з’ясувати, чиї вони.
Технологічний прогрес, можливо, врятував життя людей, оскільки пілоти безпілотників можуть працювати трохи далі від лінії зіткнення, але насичення безпілотниками, багато з яких оснащені тепловізорами, що працюють у нічний час, також скоротило простір, яким війська можуть безпечно пересуватися, не поміченими.
Це призвело до великих втрат і в останні місяці значно перешкодило обом сторонам зробити серйозні прориви.
Загалом українські дрони здатні долати понад тисячу кілометрів і вражати НПЗ та інші важливі об’єкти на території Росії. Зокрема, 2 квітня безпілотники нанесли удари у двох містах у Татарстані, які розташовані на відстані понад 1200 кілометрів від кордону з Україною.
Військовий оглядач Роман Бочкала розповів, що українські дрони завдають ударів не лише з НПЗ у Росії, а й з репутації Володимира Путіна. Водночас українські фахівці працюють над удосконаленням наших безпілотників.
Зараз, за словами військового оглядача, з’являється дуже багато нових розробок. Однак про них наразі не можна розповсюджувати інформацію. Проте протягом навіть 2024 року українські дрони, ймовірно, зможуть досягати цілей, які розташовані за Уралом.
«Нещодавно я був на випробуванні турбореактивних крилатих ракет – безпілотних літаків. Це певний гібрид ракети та літака, який має турбореактивний двигун. Таке пристрій зможе летіти не тільки далеко, але і дуже швидко», — пояснив експерт.
Стандартна швидкість такої ракети становить 300 кілометрів на годину, а під час прямування на ціль вона буде розганятися до 400 кілометрів на годину. Наразі ці безпілотні літаки працюють у тестовому режимі.
Ми бачимо сьогодні, що українські сили можуть діставати врага у глибокому тилу, хоча Росія – географічно найбільша країна світу. Це болісний удар по іміджу Кремля, який звітує про те, що в Росії нібито «все чудово».