Розвідка Великої Британії вважає, що після захоплення Авдіївки російським силам потрібен час на переоснащення і відпочинок, але в наступні тижні вони намагатимуться розширити територіальні здобутки.

У відомстві відзначили, що за останній тиждень російські сили взяли під контроль Авдіївку і Коксохімічний завод на північ від міста, тяжкі бої за які точилися з жовтня 2023 року.

В той же час українські сили відійшли на захищені позиції на захід від Авдіївки.

«Скидається на те, що російським силам бракує боєздатності негайно скористатися захопленням Авдіївки і вони потребують певного часу на переоснащення і відпочинок. У наступні тижні Росія, ймовірно, намагатиметься поступово розширити територіальний контроль за межі Авдіївки», – йдеться в огляді.

Також варто додати, що через високі втрати під Авдіївкою росіяни розгортають додаткові морги на тимчасово окупованій території Донецької області. Усі ті, що є в Донецьку, — переповнені. І тіла військових РФ розміщують у покинутих школах.

Про це повідомив Центр національного опору.

За його даними, втрати росіян під Авдіївкою рекордні за час повномасштабного вторгнення РФ — за останній тиждень там загинули близько 5 тисяч осіб. Це відчутно деморалізує солдатів. Водночас командування намагається приховати реальні цифри.

“Кремлівські пропагандисти отримали завдання максимально зачистити інформаційний простір від реальних даних щодо втрат в Україні. Активісти спільноти “Кібер Опір” зламали операторів російської моніторингової системи “Катюша”. У доступ хакерів потрапила телеграма одному з начальників групи інформаційного забезпечення з наративами щодо коментування наступу росіян на Авдіївку. У документі, зокрема, йдеться про замовчування інформації про втрати та обмеження доступу ЗМІ до цих даних”, — йдеться в повідомленні “Центру національного спротиву”.

Крім того, відомо, що угруповання російських військ, яке атакувало Авдіївку, знищено.

Про це розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

«Якщо ми говоримо про те, що на перше місце поставлено найголовніше – життя наших воїнів, які якраз і будуть після Авдіївки виконувати завдання зі звільнення наших окупованих територій, то рішення про вихід із міста є абсолютно правильним. Це була чітко спланована складна операція. Необхідно було вивести особовий склад з Авдіївки, яка могла опинитися в котлі. Українські сили вийшли на підготовлені позиції. Незважаючи на той інформаційний тиск, який чинився на Авдіївку, було ухвалено правильне рішення», — наголосив він.

Експерт додав, що багато місяців росіяни атакували Авдіївку, але бій, по суті, не програно. ЗСУ просто пішли на інші позиції.

«На південному напрямку ворог намагається вести активні бойові дії. Йдеться, насамперед, про Работинський плацдарм. Також сьогодні у росіян, як кістка в горлі, наші плацдарми на лівому березі Дніпра. Будуть зроблені певні дії для того, щоб утримати оборону на інших напрямках. Дії росіян дуже добре видно і зрозуміло. Авдіївка виконала свій план зі знищення елітних російських підрозділів. Саме елітні підрозділи були перекинуті на Авдіївський напрямок для того, щоб максимально швидко оволодіти містом», — говорить Братчук.

Він також додає, що російська авіація зіграла вирішальну роль у руйнуванні Авдіївки.

«На місто скинули рекордну кількість КАБів. Українські сили відчували дефіцит артилерійських снарядів. Українські сили відчували дефіцит артилерійських снарядів. На фронті також не вистачає систем ППО для того, щоб ворог не міг так активно застосовувати авіацію. Для російської армії подальше просування на Авдіївському напрямку не буде легкою прогулянкою. Але ЗСУ гостро потребує боєприпасів. Те угруповання російських Збройних сил, яке атакувало Авдіївський гарнізон, по суті, було знищене і просто зникло з поля бою», — підсумував експерт.