Російська армія знаходиться на межі вичерпання боєприпасів та швидко наближається до дефіциту військової техніки через постійні втрати у війні. Таким чином Путін може самостійно набрати Зеленського та попросили про кінець війни. Це станеться, якщо Україна продовжить знищувати ворожу техніку, висловив своє переконання полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор та військовий експерт Роман Світан в інтерв’ю українському каналу.

Він також зауважив, що це може призвести до позитивних змін на фронті, зменшуючи російське виробництво техніки та боєприпасів. У той же час, росіяни продовжують нагромаджувати свої ракетні запаси.

За словами Світана, зараз в росіян нульові складські запаси по боєприпасах ще з осені минулого року. Однак, росіяни кожної доби здатні виробляти 5 – 7 тисяч боєприпасів. Збільшити своє виробництво росіяни не можуть, є варіант закупівлі, але це лише 2 – 3 тисячі снарядів за добу і не більше.

Якщо вони використовують кожен день те, що виробляють, то боєприпасів у них на складах немає, – підкреслив полковник запасу ЗСУ.

За словами Світана, якщо Україна продовжить такий самий темп знищення російської техніки — близько 100 одиниць щодня, то до кінця року на російських складах не залишиться нічого. Проте, варто враховувати, що Росія буде випускати певну кількість нової техніки.

Треба розуміти, що навіть, якщо запаси закінчились, це не означає, що вони не будуть виготовляти техніку, – зауважив полковник запасу ЗСУ.

За словами Світана, кількість боєприпасів та техніки, яку виробляють росіяни, можна використати для оборони або наступу на певній ділянці лінії фронту. Наприклад, якщо Росія в даний час може обороняти ширину фронту в 1200 кілометрів, то після зменшення кількості техніки до рівня «використання до кінця» — тобто використання всього, що вони виготовили, — їх можливість контролювати ширину фронту також зменшиться.

«Це для росіян дуже небезпечно, вони це прекрасно розуміють. От чому зараз йдуть пропозиції про заморозку бойових дій – аби не вийти на нульові складські запаси й намагатись те виробництво, яке є, пропрацьовувати для складу, підняти його до рівня недоторканих запасів, – зазначив полковник запасу ЗСУ.

Росія практично вийшла на нульові склади, не зважаючи на те, що у 2023 році по ракетах були недоторкані запаси. Росіяни звідти почали «діставати» ракети для виконання бойових завдань.

Восени росіяни припинили масштабні атаки та пів року накопичували ракети до рівня приблизно 1000 одиниць. Після того, як вони їх накопичили, продовжили масштабні дії, – додав Світан.

За місяць Росія виготовляє приблизно 120 ракет. Це означає, що на три масові атаки на Україну росіяни можуть використовувати по 40 ракет для кожної атаки.

«Росіянам потрібна була піврічна перерва, аби накопичити ракети, техніку та не «вискочити» на проблему 2025 року, коли в них не буде ні техніки, ні боєприпасів», – прокоментував полковник запасу ЗСУ.

Нагадаємо, Forbes раніше повідомляв, що Москва на війні проти України втрачає велику кількість ресурсів. Вже до середини 2025 року Росія вичерпає запаси старої радянської техніки.

Зазначено, що за 26 місяців боїв російські військові втратили в Україні 15 300 танків, бойових машин, гаубиць та іншого озброєння, а також сотні тисяч військовослужбовців.

Наразі відомо, що Кремль заповнює нестачу, витягуючи з довготривалого зберігання танки і бойові машини 1970-х, а в деяких випадках навіть 60-х або 50-х років. Однак ці старі машини є обмеженим ресурсом і не можуть замінити нові зразки.

Останні прогнози передбачають, що вже в середині 2025 року на складах не залишиться жодного старого танка чи бойової машини.