Арсен Аваков підключився до Ріната Ахметова і разом стали реанімувати політичний труп Арсенія Яценюка. Стоїть просте завдання засунути його в Уряд Шмигаль або зробити Главою НБУ, щоб контролювати фінансову систему країни, про це пише телеграм Резидент, оприлюднивши відео, де Аваков подякував Яценюку та запросив його до “благодійного” слова!

В свою чергу, телеграм канал Легітимний зазначає:

Піар і «відбілювання» Яценюка в очах громадськості триває. Поїздка в Чернівці і «благодійний внесок» Яценюка в фонд боротьби з коронавірусом – це частина глобальної стратегії.

Яценюка не просто «відбілюють», але з нього створюють образ «професіонала», яких так не вистачає цій молодому уряду.

Зеленський сам заявив на підсумковій прес-конференції, що його команда відчуває кадровий голод, а політтехнологи Арсенія Яценюка сприйняли це як «сигнал».

Лобісти Арсенія над цим працюють. Є одне велике але, він повинен зменшити свій антирейтинг в суспільстві, чим він і ЗМІ Ахметова зараз займаються.

Як пишуть експерти, цікаво, як на це реагуватиме Саакашвілі. Адже всі прекрасно знають, як він ставиться до Яценюка. Окрім того, всі пам’ятають перепалку Авакова із Міхеілом, в яку також втрутився і Яценюк:

Перші публічні сварки Саакашвілі та Яценюка почались ще наприкінці літа 2016 року, коли ще тодішній губернатор Одещини, Саакашвілі вів інформаційну кампанію проти тодішнього керівника Державіаслужби Дениса Антонюка, який у минулому був менеджером компанії бізнесмена Ігоря Коломойського.

Саакашвілі домагався відставки чиновника і тоді вперше назвав керівництво уряду лобістами інтересів олігарха. Невдовзі пана Антонюка таки звільнили з посади.

Тоді суперечки з урядом закінчувались успіхами губернатора Одещини, так сталось і в протистоянні навколо одеської митниці.

А на початку вересня 2015 року пан Саакашвілі в інтерв’ю “5 каналу” звинуватив пана Яценюка в потуранні олігархам і відсутності реформ. Це були перші і прямі звинуваченні у корупції на адресу Яценюка від Міхеіла Саакашвілі.

Тоді прем’єр-міністр назвав заяви губернатора “емоційними”, а невдовзі вимоги Саакашвілі щодо митниці уряд все ж таки виконав і сварки на деякий час притихли.

Хоча вже тоді експерти пов’язували активізацію губернатора Одещини з можливою заміною Арсенія Яценюка – навіть петиція до президента з проханням призначити Саакашвілі керівником уряду набрала необхідні 25 тисяч підписів.

Нова хвиля протистояння стала публічною наприкінці листопада 2015. Вся країна обговорювала майбутнє закінчення 11 грудня річного імунітету уряду і можливу його відставку, а в Одесі розгорівся корупційний скандал навколо Одеського припортового заводу.

Цьому передував випад Арсенія Яценюка в одному з інтерв’ю щодо роботи Саакашвілі в Одесі.

“Якби Міша був настільки успішним у Грузії, скажіть мені, чому він не може туди повернутися? Щоcь не так з реформами судової системи в Грузії?”, – заявив Яценюк в інтерв’ю виданню Politico.

Тоді ж і не забиралась відповідь Саакашвілі

20 листопада пан Саакашвілі заявив журналістам, що представники уряду та керівництво ОПЗ “прокручують” схему із закупівлі газу, через яку державне підприємство втратить 93 мільйона доларів.