За інтелігентним виглядом міністра культури ховається звичайний крамар, який торгує своєю посадою замість товарів. Я вже давно не вживаю слово “барига”, але його воно характеризує якнайкраще, пише у своєму Фейсбуці Голова Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі, передаємо в оригіналі.

Під його керівництвом усе Міністерство культури перепрофілювалося у звичайне ПП “Роги і копита”, яке обдирає українців де і як тільки можна!

Під виглядом збереження історичної спадщини це міністерство продає дозволи на будівництва в історичних ареалах міст. Як ніхто інший зі своїм одеським і київським досвідом я розумію важливість порятунку і захисту об’єктів культури, але те, що він робить, цьому прямо протилежне – він просто встановив касу і хоче обілечувати всі будівельні об’єкти.

Маразм дійшов до того, що вони барижать ці дозволи навіть там, де не мають на це права. У Києві, наприклад, не прийнятий історико-культурний опорний план, але це не заважає Ткаченку кошмарити місцевий бізнес і знахабніти до того, що “оштрафувати” резиденцію посла Кореї за те, що їм вчасно не занесли. Слава богу, суддя попався адекватний і поставив їх на місце, інакше був би міжнародний скандал!

Мабуть, такі обмеження “поля діяльності” сильно нервують міністра культури, тому він вирішив його розширити і разом із подільниками протягнув на засіданні Кабміну створення якоїсь інспекції, яка буде дозволяти взагалі всі будівництва, а під шумок ще й обілечувати готелі, підім’явши під себе привласнення категорій (зірок).

Причому якщо раніше це була процедура добровільна, то зараз стає обов’язковою для всіх! Від готелів вони вимагають заповнити декларацію із 215 пунктів, яку ніколи в житті не заповнить жоден притомний бізнес, – відповідно, це пряме запрошення для хабаря. Окрім того, із присвоєнням готельної теми хваткий міністр підмазався до модної зараз теми казино – як же вони можуть відкриватися без того, щоб він і їх не обілетив!

Коли ми говоримо про пам’ятки культурної спадщини, ми повинні пам’ятати, що зараз міністром культури є людина, яка хоче знищити Одеську кіностудію на Французькому бульварі, що є об’єктом культурної спадщини всієї України, і замість неї побудувати безликі корпуси. І він – той, хто зазіхає на найдорожче в Одесі й особисто несе відповідальність за будівельне свавілля, яке зараз твориться в центрі Києва, – читатиме лекції про важливість збереження культурної спадщини?

Не може бути при президентові Зеленському в уряді такої людини, яка називається міністром. Його не те що з міністрів, його взагалі з держслужби потрібно гнати втришия. Його й усіх йому подібних. Інакше нічого поміняти ніколи не вдасться.