Сотні одиниць ствольної артилерії і РСЗВ, а також 2 тисячі одиниць важкої броньованої техніки перекинула армія окупантів. Російські окупанти здатні вдатися до наступальних операцій на Куп’янсько-Лиманському напрямку, розповів ветеран російсько-української війни, майор ЗСУ Олексій Гетьман.
«Особливої уваги заслуговує ситуація на Куп’янському напрямку, де зосереджена велика кількість сил», — підкреслив він в інтерв’ю українському виданню.
Майор ЗСУ уточнив, що між Куп’янськом і Лиманом – 100 кілометрів, де окупанти намагалися наступати, але їм це не вдавалося.
«Тому були атаки локального характеру — окремо на Куп’янському та Лиманському напрямках. У районі Куп’янська сконцентровано більше 100 000 російських військових, більше 500 одиниць ствольної артилерії, більше 300 одиниць РСЗВ і орієнтовно 2 000 одиниць важкої броньованої техніки, з якої 1 000 одиниць – це танки. Йдеться про потужне угруповання, яке підтримується з повітря безпілотниками та авіацією», — зазначив він.
Співрозмовник вважає, що на Куп’янському напрямку війська РФ використовують іншу тактику, відмінну від тієї, яку застосовували в Бахмуті.
«Там були м’ясні штурми без активного використання важкої техніки, а під Куп’янськом проводилися не тільки штурми, а наносилися і танкові удари», — додав Гетьман.
Росіяни залучають до бойових дій на Лимано-Куп’янському напрямку «свіжомобілізованих» та недосвідчених бійців
Кількість російських військових на Лимано-Куп’янському напрямку фронту незначно, але збільшується.
Про це в етері національного телемарафону повідомив старший лейтенант, начальник служби зв’язків з громадськістю 21 ОМБр Сергій Дібров.
«Таке враження, що кількість ворога збільшується. Незначно, але збільшується. Або поповнюються витрати, які вони несуть, але, схоже, що поповнюються менш досвідченими, менш навченими бійцями, які, як кажуть наші розвідники, не завжди адекватно себе поводять, коли бачать небезпеку, наприклад, дрон у небі. Дрон у небі для дотичного бійця — це сигнал, що треба негайно ховатися, тому що «прилетить»: або впаде з дрона, або сам дрон вдарить, або артилерія почне працювати. Це сигнал небезпеки. Коли наші розвідники бачать з дрона людей, які стоять, закинувши голови, шукають щось в небі, хіба що руками не махають, це ознака того, що це люди, які, можливо, вперше або вдруге в житті взагалі бачать дрон, і досі не розуміють, як треба себе поводити. Не скажу, що гарматне м’ясо, скажу свіжомобілізовані, недосвідчені бійці, якими вони заповнюють напрямки фронту», — розповів Дібров.
Коментуючи повідомлення про те, що росіяни намагаються захопити Куп’янськ-Вузловий як залізничний вузол, він зазначив, що лінія фронту на Лимано-Куп’янському напрямку становить близько 100 км.
«Куп’янськ розташований у північній частині сектору. Я хочу нагадати, що Куп’янськ як залізнична станція потребує кількох років відновлення, тому що залізнична інфраструктура там пошкоджена», — додав Дібров.
Варто також зазначити, що З 10 населених пунктів Куп’янського району оголосили примусову евакуацію дітей. Станом на 26 жовтня там проживало 275 дітей. Їх евакуюватимуть з одним або обома батьками, опікунами, або піклувальниками.
Про це повідомив керівник ОВА Олег Синєгубов.
За словами Синєгубова, усім евакуйованим планують надати житло у Харкові або в інших регіонах.
«Крім того, згідно з рішенням Ради оборони дітям буде заборонено в’їжджати у вказані громади. Важливо: діти можуть бути евакуйовані обов’язково щонайменше з одним із батьків або іншим опікуном», — сказано у повідомленні.