Енергетичне співтовариство ЄС запропонувало Україні створити газову біржу, щоб визначити реальну ринкову ціну на газ. Саме її плюс відсоток за доставку рекомендують використовувати як єдиний тариф для населення і промисловості.

Про це повідомив глава секретаріату Європейського Енергоспівтовариства Янез Копач в інтерв'ю "БізнесЦензор".

"Якби Україна на своїй території створила газову біржу, ми могли б подивитися на індекс цієї біржі і сказати: ось ринкова ціна. Навіть якщо на цій біржі буде торгуватися газ тільки для великих промислових споживачів", – повідомив він.

Також Копач вважає, що чинний підрахунок тарифу не є прозорим, оскільки у формулі враховується вартість тільки імпортного газу та ігноруються обсяги видобутого в Україні. "Якби "Укргазвидобування" почало продавати весь свій газ на біржі всередині України, тоді б тут відбувся свій індекс. І він був би нижче, ніж ціна газу на німецькому хабі", – упевнений експерт.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання


Варто нагадати, що з 1 листопада 2018 року в Україні підвищили вартість газу з 6,9 до 8,5 грн за кубометр. За таким тарифом його продають населенню та підприємствам-постачальникам комунальних послуг. Оскільки більше доведеться платити за газ постачальникам тепла і гарячої води, нововведення також призведе до подорожчання і інших послуг.