Економіка
Подобається

Чекайте змін! Україну закликали перерахувати ціну на газ

07/11/2018     Автор: Катерина Гук
Чекайте змін! Україну закликали перерахувати ціну на газ

Енергетичне співтовариство ЄС запропонувало Україні створити газову біржу, щоб визначити реальну ринкову ціну на газ. Саме її плюс відсоток за доставку рекомендують використовувати як єдиний тариф для населення і промисловості.

Про це повідомив глава секретаріату Європейського Енергоспівтовариства Янез Копач в інтерв'ю "БізнесЦензор".

"Якби Україна на своїй території створила газову біржу, ми могли б подивитися на індекс цієї біржі і сказати: ось ринкова ціна. Навіть якщо на цій біржі буде торгуватися газ тільки для великих промислових споживачів", – повідомив він.

Також Копач вважає, що чинний підрахунок тарифу не є прозорим, оскільки у формулі враховується вартість тільки імпортного газу та ігноруються обсяги видобутого в Україні. "Якби "Укргазвидобування" почало продавати весь свій газ на біржі всередині України, тоді б тут відбувся свій індекс. І він був би нижче, ніж ціна газу на німецькому хабі", – упевнений експерт.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання


Варто нагадати, що з 1 листопада 2018 року в Україні підвищили вартість газу з 6,9 до 8,5 грн за кубометр. За таким тарифом його продають населенню та підприємствам-постачальникам комунальних послуг. Оскільки більше доведеться платити за газ постачальникам тепла і гарячої води, нововведення також призведе до подорожчання і інших послуг.