Довгоочікуваний контрнаступ Збройних Сил України буде дуже вражаючим і стане вкрай успішним, оскільки українці сповнені рішучості звільнити свою країну від російських окупантів. Його кульмінація може настати вже через 72 – 96 годин після початку.
Про це заявив колишній директор ЦРУ, американський генерал Девід Петреус .
Петреус нещодавно відвідував Київ, де зустрічався з президентом Володимиром Зеленським та іншими українськими чиновниками.
«Я думаю, що цей контрнаступ буде дуже вражаючим. Я відчуваю, що вони досягнуть ефекту комбінованої зброї, іншими словами, вони успішно проведуть операції комбінованої зброї, де у вас є інженери, які проривають перешкоди і знешкоджують мінні поля тощо», – підкреслив він.
За словами генерала, українська бронетехніка проїде прямо через знешкоджені мінні поля і перешкоди, а її від протитанкових ракет прикриватиме піхота. Водночас протиповітряна оборона не підпустить до українських сил російські літаки, а радіоелектронною боротьбою будуть заглушені російські радіомережі.
При цьому американський воєначальник додав, що українці сповнені рішучості “звільнити” всю свою територію.
«Ну, вони абсолютно категоричні в тому, що перемога для них – це звільнення всієї своєї території. У цьому питанні немає жодних ухилянь. Немає жодних обговорень за зачиненими дверима, що, мовляв, ми можемо віддати це або віддати те. Вони сповнені рішучості звільнити свою країну. І знову ж таки, щоб виграти війну, а потім виграти мир», – сказав він.
Колишній директор ЦРУ окремо прокоментував можливості повернення Україною Криму.
«Я схильний думати, що Україна перекриє можливість росіян поповнювати запаси Криму, вздовж південно-східного узбережжя, вони перекриють цю лінію зв’язку і почнуть процес ізоляції Криму, Це може навіть підштовхнути Путіна до того, щоб почати розглядати можливість врегулювання шляхом переговорів, – вважає генерал.
Крім того, Петреус підкреслив, що членство України в НАТО є необхідним.
«Велике, насувне питання зараз пов’язане з формулюванням шляху до членства в НАТО для України, яке буде оголошено на саміті НАТО у Вільнюсі 11 липня. Це має бути настільки залізним, наскільки це можливо. Очевидно, що вони не збираються ставати членами НАТО, поки триває війна. Але це матиме вирішальне значення. Навіть Генрі Кіссінджер, який застерігав від членства в НАТО країн, колишніх радянських республік, тепер дійшов висновку, що це дійсно неминуче. Це необхідно», – сказав він.
Американський воєначальник додав, що безпека НАТО тепер спирається на кордон між Україною і Росією.
«Не можна озброювати Україну так, як ми це робимо, і не розглядати це як невід’ємну частину нашої безпеки. Але я думаю, що підтримка триватиме», – підкреслив він.
Генерал Девід Петреус додав, що підтримка України з боку Сполучених Штатів буде продовжена в разі приходу до влади президента-республіканця.
«Існує дуже сильна двопартійна підтримка України. Я думаю, що вона збережеться, і буде зроблено великі зусилля, щоб переконати тих членів Республіканської партії, які ставлять під сумнів допомогу Україні, переконати їх у тому, що це, відверто кажучи, погана ідея. І тепер, якщо цей наступ буде успішним, як я думаю, що він може і, швидше за все, буде. Це буде величезна гордість», – наголосив генерал.
На думку Петреуса, зараз кремлівський бункерний диктатор Володимир Путін все ще думає, що російська армія зможе пересилити Україну, Європу і Сполучені Штати Америки.
«Ми повинні зробити все можливе, щоб українці змогли довести, що він помиляється», – підкреслив американський воєначальник.