В Україні запустять нову систему перевірки субсидіантів, яка дозволить розділити одержувачів державної допомоги на два списки – "чорний" і "білий".

Як заявив генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко, що фігурантів "білого списку" субсидіантів контролюючі органи перевіряти або не будуть зовсім, або будуть перевіряти зрідка, а за особами з іншого переліку буде встановлений ретельний контроль.

Як повідомляє "Аргументи і факти", зокрема у "чорних" субсидіантів перевірятимуть витрати через офіційні дані.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Вони дадуть можливість досконаліше підійти до перевірки тих, хто потенційно може надавати неправдиву інформацію, і з меншою ретельністю перевіряти або взагалі не перевіряти ті домогосподарства, які отримують соціальну допомогу і які увійшли в "білий список", – заявив Музиченко.

Варто зазначити, що субсидіанти після підвищення тарифу на газ та інших комунальних послуг платити більше не будуть. Так, розмір їхнього платежу прив'язаний до доходів, прожиткового мінімуму та нормативів. Приблизний розмір знижки можна розрахувати за допомогою спеціального калькулятора.

Раніше стало відомо, що велика кількість одержувачів субсидій відсіялися після того, як Кабінет міністрів змінив систему надання допомоги. Таким чином багато просто втратили можливість отримувати допомогу на оплату послуг ЖКГ.