РФ за рік під санкціями накопичила близько $80 млрд у вигляді закордонних активів
Росії за рік повномасштабної війни вдалося накопичити за межами країни близько третини своїх прибутків з продажу сировини, і це може бути одним із напрямків для нових західних санкцій.
Про це повідомляє Bloomberg, пише “Європейська правда”.
Економічні аналітики видання припускають, що такі кошти загальним обсягом близько 80 млрд доларів розпорошені у вигляді грошових вкладів, нерухомості та інвестицій в афілійовані компанії. Ймовірно, саме цей тіньовий резерв допомагає Кремлю підтримувати фінанси в умовах санкцій.
Експертка Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Британії Марія Шагіна вважає, що через те, що Європа не одразу застосувала санкції проти енергетичного сектора Росії, Кремлю вдалося накопичити один із найбільших профіцитів рахунка поточних операцій у новітній історії, і це фактично нівелювало ефект від замороження активів Центрального банку.
Накопичуючи активи за кордоном протягом минулого року, Росія отримала поповнення, що дорівнює приблизно 5% ВВП.
Такі активи потенційно можуть стати наступним об’єктом санкцій, особливо якщо простежується їхній прямий зв’язок із державою, а в Росії значна частка багатьох великих компаній-експортерів сировини – у державній власності.
Проте навіть якщо країнам Заходу вдасться визначити власника таких активів і довести зв’язок для застосування санкцій, частка віднайдених активів вочевидь буде меншою за ці орієнтовні оцінки.
Нагадаємо, Рада ЄС 13 березня ухвалила рішення продовжити на шість місяців – до 15 вересня 2023 року – обмежувальні заходи, спрямовані на відповідальних за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.
Хочемо додати:
Європейський Союз продовжив іще на пів року персональні санкції проти майже 1,5 тис. фізичних та 205 юридичних осіб із РФ через війну проти України
Про це повідомила пресслужба Ради ЄС.
“Рада ухвалила рішення про продовження обмежувальних заходів щодо осіб, відповідальних за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, ще на шість місяців, до 15 вересня 2023 року”, – йдеться у повідомленні.
Наявні обмежувальні заходи передбачають обмеження на пересування для фізичних осіб, заморожування активів, а також заборону надавати кошти чи інші економічні ресурси фізичним та юридичним особам зі списку.
Санкції продовжуватимуть застосовуватися до 1473 осіб та 205 організацій.
Раніше кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк повідомляв про продовження санкцій на пів року і зазначав, що попри деякі спекуляції зі списку нікого не виключили.
Міністерство фінансів США 3 лютого запровадило санкції проти восьми високопосадовців іранського виробника безпілотників у відповідь на постачання Тегераном безпілотників Росії для війни проти України.
Попри санкції, ВПК Китаю та Росії надалі співпрацюють: упродовж 2022 року РФ отримувала від КНР деталі для гвинтокрилів та радіообладнання.
Під час зустрічі в Канаді 7 березня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і прем’єр-міністр країни Джастін Трюдо запевнили Київ у непохитній підтримці.
10 березня Канада заборонила імпорт російських алюмінію та сталі.
В Україні запроваджено санкції проти низки російських букмекерських компаній та лотерей терміном на 50 років – всього 287 юридичних та 120 фізичних осіб.