У найближчі два тижні бойові дії на Донбасі можуть виявитися ще більш кровопролитними. Як розповів військовий експерт Олег Жданов, це пов’язано з вимогою керівництва РФ вийти на адміністративні кордони Донецької області вже до 15 вересня.

Для цього угруповання російських військ можуть посилити резервним третім армійським корпусом.

Росія не припиняла наступальні дії в Донецькій області, особливо за напрямками Бахмут і Авдіївка. Можуть будуть введені частини третього армійського корпусу, резервного, який вони там формували три місяці, але так і не доформували. Намагалися зібрати 15 тисяч, зібрали 10. Я так розумію, ті частини, які більш-менш укомплектовані, вони сьогодні тягнуть в Україну. Генштаб Збройних сил України дав інформацію, що вони можуть з’явитися або на донецькому, або на запорізькому напрямках, – зазначив Жданов.

На його думку, це не дозволить російським військам розгорнути масштабний наступ навіть на окремому напрямку.

Так, посилення бойових дій будемо спостерігати, але масштабного наступу, думаю, не буде. Навіть ті навчання, які вони намагаються проводити разом з білоруськими збройними силами у вересні, Я не думаю, що там буде можливість відкрити другий фронт, як дехто каже. Я думаю, що Лукашенко все-таки пропетляють до кінця цієї військової кампанії. Всі ознаки говорять про те, що він не хоче втручатися. Російська Федерація не має такого війська, щоб розгорнути другий фронт. У них немає навіть сил для того, щоб значно посилити той же Донецький напрямок, – сказав Жданов.

Експерт вважає, що зараз Росія розгорнула велику інформаційну кампанію про можливий наступ з метою тиску на ЗСУ.

Своєю чергою експерт Центру оборонних стратегій Андрій Риженко в ефірі  Апостроф TVзазначив, що президент країни-агресорки Володимир Путін поставив перед своїми військами завдання окупувати всю територію Донецької області до 15 вересня. Він тепер безпосередньо спілкується з командувачем війни проти України і особисто дав таку команду. Однак у окупантів нічого не вийде, оскільки перспектив у наступу росіян практично немає. 

За його словами, зрозуміло, що в осінньо-зимовий період маневр для дій окупантів буде обмежений. Тому Путін поставив саме це завдання. Наразі він безпосередньо спілкується з командувачами, оскільки міністр оборони Шойгу і глава Генштабу РФ Герасимов від війни відсторонені.

“Зараз Путін безпосередньо спілкується з командувачем “спецоперації”, який на території України. Шойгу і Герасимов наразі трохи відійшли в сторону”, – зазначив Риженко.

Як вважає експерт, план щодо Донецької області провалиться не тільки до 15 вересня. Перспективи наступу окупантів на Донбасі, незважаючи на їх активізацію і перекидання свіжих сил, немає.

Вони розуміють: як тільки погіршаться погодні умови, це зробити буде дуже важко. Потрібно вести проміжний облік того, щоб доповісти громадянам РФ, що досягнуто і які “перемоги”. Для цього, я думаю, встановлена ця дата (15 вересня), але вона в черговий раз буде провалена, тому що перспективи наступу РФ на сході фактично ніякі, – підкреслив Андрій Риженко.

Ні для кого не секрет, що війська Росії провалюють плани щодо окупації Донбасу. Кремль вимагає від них просуватися на 5 кілометрів на добу, а вони іноді за 24 години не можуть пройти навіть 100 метрів. Окупанти зазнають втрат і повертаються до своєї тактики – руйнування українських міст артилерією. Вони впритул підійшли до Бахмута і можуть спробувати повторити історію з Сєвєродонецьком, підтвердив  керівник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.