Свого часу я неодноразово писав про неприпустимість участі українських політиків у виборчих кампаніях в інших країнах, особливо тих, з якими у нас є партнерські стосунки.

Про це пише у фейсбук політолог Володимир Фесенко.

Тоді йшлося про вибори в США. Ми й досі розплутуємо негативні наслідки тих проблем.

Наш державний інтерес в тому, щоб зберігати нейтралітет на виборах в країнах наших партнерів. Чесно кажучи, не думав, що це повториться, та ще й в іншій країні.

Але, згадуючи Черномирдіна, “никогда так не было, и вот опять”. Цього разу в Німеччині. Сьогодні й у ЗМІ, й у соцмережах обговорюється участь мера Києва Віталія Кличка у рекламній кампанії ХДС на виборах до Бундестагу ФРГ.

І знов граблі

Навіщо це Віталію, я ще можу зрозуміти. Але такі речі працюють проти інтересів нашої держави. Я вже писав декілька днів тому, ще неправильно власні політичні потреби ставити вище державних інтересів.

На жаль, наші політики цього й досі не розуміють. Проте в цьому випадку певні ризики можуть виникати й для самого Віталія. Його опоненти вже згадують ситуацію з “Північним потоком – 2”, і позицію Арміна Лашета (кандидата в канцлери ФРН від ХДС/ХСС, якого рекламує Віталій Кличко) щодо цього питання.

І тут питання можуть виникати й до політичної позиції самого Віталія. Так що меру Києва треба бути обережнішим у таких ситуаціях.

Відзначимо, що розмови про відставку столичного мера Віталія Кличка почали мусуватися разом з початком нещодавньої серії обшуків в комунальних підприємствах міста, а кілька днів тому – і у одного із заступників столичного градоначальника. З’являлася і інформація про те, що на 20 серпня на Банковій запланували чергове засідання РНБО, на якому нібито зібралися знімати Кличка.

В результаті, “час Ч” настав, але за 2,5 години до засідання Радбезу Кличко заявив, що не прийде на нього, тому що після перевірки робіт на Подільському мосту вже поїхав в робочу поїздку до Чернігова.

Цей демарш страшно розлютив Банкову. Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк емоційно назвав таке пояснення смішним.

“Да уж. Пан Кличко, іронічно скажу, надзвичайно креативний і сміливий. Так чи інакше, в черговий раз бачити коментарі Кличка про “перевірку робіт” на Подільському мосту надзвичайно смішно. Як і будь-які інші його коментарі, що стосуються роботи міського господарства. Ну а відмовка про поїздку до Чернігівської області заради дрібного піар-завдання – це тільки доказ того, наскільки міська влада в Києві далека від реальності. Кличку пора повертатися – перш за все, в реальність. Піар і злодійство – це точно не ті речі, якими повинен займатися глава”, – заявив Подоляк.

Політичний експерт Володимир Фесенко в коментарі “Апострофу” зазначив, що відставка Кличка була відкладена вже не вперше – це, як мінімум, “третя хвиля”, коли тиск є, а рішення немає.

“Висловлюючись боксерським жаргоном, мера Києва загнали до канатів і пресують серіями ударів, а він в глухому захисті. По-перше, юридично коректного рішення в цьому питанні не може бути, тому знімати Кличка не поспішають. По-друге, пресинг Кличка все-таки може дати результат. Всі зациклилися на тому, що мета – зняти Кличка, але можливо, є ставка не на зняття, а на те, щоб в результаті зробити його більш керованим, лояльним, збити зайву пиху і провести своєрідне політико-адміністративне “виховання”. Зараз ми бачимо досить емоційні, навіть істеричні заяви з боку Кличка. Тобто він явно на взводі, а його команда напевно ще сильніше, адже йде пресинг з обшуками”, – заявляв Фесенко.