У Силах оборони півдня розповіли як відбувається очікуваний контрнаступ.
Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповіла начальник координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк.
“Той самий контрнаступ, які всі так довго очікували і не могли зрозуміти, де за ним спостерігати, полягає в тому, що ми виснажуємо сили ворога в його тилових позиціях. Забезпечення такої роботи зумовлює відсутність сил у ворога для подальшого наступу”, – сказала Гуменюк.
Вона також зазначила, що лінія фронту на півдні України є дуже рухомою. Навіть коли ворог мав частковий успіх та просунувся до околиць Благодатного, він був швидко вибитий звідти.
“Актуальні карти війни постійно змінюються, адже бої ведуться у відкритих степах, де немає можливості сховатись. Ми не допускаємо переходу боїв у населені пункти, тримаємо ворога на околицях. Така тактика полягає в швидкому поверненні противника на ті позиції, які він називає своїми рубіжами оборони”, – пояснила вона.
Окрім того, Наталя Гуменюк повідомила, що ситуація на Півдні напружена та під контролем сил оборони України
“Південний фронт живе бурхливим життям. Ми продовжуємо тримати міцний вогневий контроль над транспортними артеріями, ми продовжуємо вишукувати й нищити боєзапаси ворога”, – зауважила Гуменюк.
За її словами, силам оборони Півдня вдається через стрілецькі бої, через вогневе ураження тримати ворога на його закріплених позиціях.
“Ворог використовує авіацію та артилерію. ЗСУ не дозволяють ворогу просуватися суходолом, регулярно повертаючи ворога на свої позиції”, – підкреслила Гуменюк.
Попри розмови про те, що російська армія деморалізована, втомилася, а у росіян не вистачає ресурсів для наступу, ця війна скоро не закінчиться. За прогнозами багатьох експертів, війна триватиме менше ніж рік.
Британська газета The Guardian оприлюднила п’ять прогнозів наступних шести місяців війни.
1. Війна, ймовірно, триватиме принаймні рік, але фактично зайшла у глухий кут, та її інтенсивність зменшується.
Видання пише, що ні Україна, ні росія не готові припиняти бойові дії, попри втрати. Україна хоче повернути свої окуповані території. росія хоче й надалі завдавати шкоди не лише своєму противнику, а й, опосередковано, заходу. Кремль вважає, що зима зіграє йому на руку.
Після того, як відкрилися звірства росіян у Бучі, Ірпені та інших місцях під Києвом, сторони не сідали за стіл переговорів.
Рух на передовій після падіння Лисичанська наприкінці червня був мінімальним.
2. Україна не має коштів для ефективної звичайної контратаки, тоді як партизанські рейди є оптимістичним способом прискорити крах росії.
Україна хотіла б повернути собі Херсон, але має недостатньо можливостей, щоб відтіснити росіян. Київ змінив свою стратегію на завдання далекобійних ракетних ударів та зухвалі рейди спецпризначенців на російські бази у глибокому тилу.
3. росія все ще хоче пробити собі шлях уперед, але її увага, ймовірно, буде зосереджена на закріпленні своїх досягнень та анексії території України.
росія не має нового плану наступу, окрім масованими ударами артилерії руйнувати міста й прокладати собі шлях уперед. росіяни бомбардують міста тому, що це ефективно, таким чином вони намагаються мінімізувати свої втрати, які за деякими західними оцінками, 15 тисяч людей вбитими. Вона продовжує застосовувати цю стратегію навколо Бахмута на Донбасі, але прогрес іде повільно, частково тому, що довелося передислокувати частину сил для зміцнення Херсона.
«кремль, можливо, не домігся того, на що сподівався на початку війни, але зараз росія володіє великими ділянками української території на сході та півдні та активно говорить про проведення референдумів та анексію. З наближенням більш прохолодної погоди вона, ймовірно, зосередиться на зміцненні того, що в неї є», — йдеться у прогнозі.
4. Зима прискорить нову кризу біженців та створить можливість для тих, хто зможе підготуватися найкраще.
Проте весна може бути часом для нового наступу — кожна сторона захоче поповнити запаси та підготуватися до того, що, ймовірно, стане ще одним сезоном війни», — вважає автор матеріалу.
5. Захід повинен вирішити, чи хоче він, щоб Україна перемогла або просто трималася, і йому потрібно зіставити гуманітарну допомогу з величезною потребою.
Україна зазнала б поразки без західної військової допомоги. Але досі Захід постачає Києву зброю для оборони, але не для наступу.
Західні політики говорять про необхідність відтіснення росії до довоєнних кордонів, але не дають для цього достатньої кількості техніки.