Наступ російської армії в Луганській області триває, проте максимальна його фаза ще попереду. Російські окупанти особливу увагу приділяють наступу на Кремінському напрямку. Також агресори накопичують техніку та ресурси на Сватівському напрямку
Таку думку висловив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
Він заявив, що російські агресори наголошують на своєму наступі на Кремінському напрямку.
“Там вони вчора навіть на якийсь час десь прорвали нашу оборону, але українські військові знищили частину важкої техніки окупантів, частина встигли відійти. Зрештою позиції ми втримали”, — розповів Гайдай.
Крім того, голова Луганської ОВА заявив, що російський наступ ще не досяг своєї максимальної стадії. Гайдай зазначив, що на Сватівському напрямі російські агресори накопичують сили та техніку для прориву оборони. Українські військові не дають окупантам пройти і щодня знищують велику кількість живої сили та техніки ворога.
Також Гайдай заявив, що найкраще на обмін ідуть так звані “кадировці”, кожного з яких окупанти готові обміняти на десять українських воїнів.
“Полонені “кадировці” — “золотий” фонд обміну. Росіяни погоджуються міняти одного “кадировця” на десять українських військових, іноді навіть більше”, — розповів голова області.
В той же час, поки ворожа армія тисне на наших військових на сході країни, паралельно у ЗСУ ведеться підготовка до контрнаступу. Керівник ГУР МО Кирило Буданов повідомив, що вже з середини й до кінця весни будуть вирішальні бої на фронті. Утім, для ефективнішого контрнаступу варто дочекатися, коли ворог почне використовувати увесь свій ресурс.
Про це в ефірі 24 Каналу заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
Він наголосив, що на деяких ділянках фронту ворог накопичив серйозний ресурс.
“Можна багато говорити про якість і можливості цього ресурсу, але його багато. І знищувати його набагато простіше, коли він перебуває в наступі, аніж коли в обороні”, – підкреслив спікер.
За словами Олександра Коваленка, біля Кремінної росіяни зосередили близько 9 тисяч особового складу. Знищити його простіше саме в наступі, ніж в обороні.
Тому якщо контрнаступ розпочнеться вже після цієї фази – так, це можливо саме на середину весни. Але не кажучи там через 2 тижні, ні,
– наголосив Коваленко.
Усі події, які розгортаються на полі бою, є непередбачуваними. І спрогнозувати, що буде відбуватися за день чи місяць, дуже складно. Все змінюється майже щогодини.
“Наприклад, той же Бахмут. Біля цього міста постійно змінюється оперативна обстановка. По деяким позиціям постійно гойдалки. Окупанти доповідають, що вони цю позицію зайняли, а вже за годину ЗСУ вибивають їх”, – сказав експерт.
Зазначимо, що як розповів начальник головного управління розвідки Кирило Буданов, російські окупанти в районі Бахмута змінюють тактику. Загарбники не кидають у бій техніку, а лише піхоту.
“Перехід до іншої тактики всі бачать у Бахмуті. Вугледар був яскравим тому прикладом. У Бахмуті взагалі хвиля за хвилею просто йде піхота. Їх артилерія тільки підтримує, бронетехніки взагалі одиниці”, – розповів голова ГУР в інтерв’ю Forbes.
За його словами, в Вугледарі армія РФ намагалася просунутися за допомогою броньованої техніки, але її знищили в перші години, після чого бій перейшов до стрілецької зброї. Водночас головний розвідник підтвердив, що Україна та партнери зіткнулися з дефіцитом снарядів.
“Порівнювати оборонно-промисловий комплекс Радянського Союзу, наш і більшості країн Заходу, з потужностями, які були під час холодної війни, неможливо”, – підсумував Буданов.