На тлі новин про ймовірний російський наступ обговорюється і питання висадки десанту
Втім варто зауважити: Одесі не загрожує російський десант, оскільки противник не зможе реалізувати таку операцію з низки причин.
Для здійснення десантної операції противнику необхідна авіаційна та артилерійська підтримка, а він не може її забезпечити, поділився думкою військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко в Telegram.
“Про російський десант на Одесу… Так, Одеса для російських окупантів відігравала і продовжує, в їхніх маніакальних планах, відігравати важливу стратегічну роль у замиканні сухопутного коридору на Придністров’я, але реалізувати цей сценарій вони не могли і не зможуть з цілої низки причин…”, – зазначив експерт.
За його словами, для того, щоб була масована артилерійська підтримка десанту з суші, необхідно мати успіхи під час сухопутної операції, а супротивникам не вдалося взяти під контроль Миколаїв і Херсон, а без повного контролю над цими обласними центрами їм не вдасться розгорнути сухопутний наступ на Одесу.
“…Десантування РОВ (російських окупаційних військ – Ред.) в Одесі має як мінімум мати два фактори підтримки. Авіаційне, а також артилерійське. Перший здійснюється наявністю великої кількості авіації в повітрі, над зоною висадки десанту і ударах по позиціях і укріпрайонах противника… а другий можливий при наданні артилерійського впливу на місто з суші, тобто, завдяки успішній сухопутній операції або за допомогою морської артилерії”, – зазначив оглядач.
Коваленко стверджує, що у супротивників немає шансів реалізувати ні перший, ні другий фактор.
“ППО в Одесі нівелює авіаційну компоненту в повітряному просторі півдня України, а сухопутна компонента… вище написав … Ну, і крім усього вищевикладеного, не забуваємо про ПКРК “Нептун” (українська протикорабельна крилата ракета – Ред.) і Harpoon (американська протикорабельна крилата ракета – Ред.), які і без усього перерахованого вище однією тільки своєю присутністю нівелюють десантну рефлексію окупантів”, – підкреслив експерт.
Про те, що висадка російського десанту є малоймовірною заявляла і керівниця Об’єднаного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк в етері національного телемарафону.
Російські військові тримають у морі на чергуванні два великі десантні кораблі. Наразі “це просто демонстрація сили” – висадка російського десанту на Чорноморському узбережжі є малоймовірною.
Гуменюк зауважила, що росіяни вже давно не наважуються наблизитися на відстань ймовірної висадки. І станом на зараз ворог і тримається за 150 – 200 км від контрольованого Україною узбережжя.
Вона уточнила, що Чорноморське узбережжя ретельно підготовлено, щоб унеможливити висадку ворожого десанту з моря.
“Взагалі, розгляд наближення десантних кораблів наразі неможливий, оскільки протягом довготривалого часу, усвідомлюючи потужність нашої зброї, якою може бути уражено корабельне угруповання, воно не наближається до узбережжя, яке контролює Україна, ближче, ніж на 150-200 кілометрів. Відповідно, і висадка десанту з моря – це майже за межами реальності, скажемо так”, – заявила Гуменюк.
Спікерка також зазначила, що російські пропагандисти у своєму інформаційному просторі репрезентують наявність десантних кораблів, як контроль над Чорним морем, оскільки таке велике угруповання перебуває в акваторії. Втім, за її словами, окупанти вже давно не почуваються спокійно навіть в пунктах базування.
“Великі десантні кораблі вони (РФ. — Ред.) ще тримають на бойовому чергуванні, але, найімовірніше, це гра м’язами і на публіку”, – додала Гуменюк.