За інформацією, що надійшла від начальниці Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталії Гуменюк, російські окупанти на Херсонському напрямку провели ротацію, підтягнувши десантно-штурмові війська. Це призвело до збільшення інтенсивності та кількості атак. Разом з цим, ЗСУ перемололи значну частину елітних військ РФ.

У минулу добу було зафіксовано 16 безуспішних атак на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Гуменюк також підкреслила, що російські загарбники систематично тероризують позиції ЗСУ, не надають їм можливості відпочити та провести ротацію.

“Очевидно, що ротація, яку провели окупанти на Херсонському напрямку, відбивається на інтенсивності штурмів. Вони підтягнули туди десантно-штурмові підрозділи, і тепер спроб атак стало більше”, — зауважила Гуменюк.

За словами начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру, російські окупанти зараз використовують інший спосіб проведення штурмів, а саме використання дрібних груп піхоти. Однак кількість таких груп збільшилася, що робить ситуацію більш складною для українських сил.

“За минулу добу було 16 штурмів у напрямку плацдармів на лівобережжі. Однак результат той самий — ворог зазнав поразки. У них були серйозні втрати і їм довелося знову повернутися на вихідні позиції”, — сказала речниця.

До цього вона розповідала про те, як саме вони почали штурмувати позиції наших захисників. Виявляється окупанти хочуть роззосередити ЗСУ.

«Зараз вони спробували в такий спосіб – роззосередити максимально зусилля і наших сил, щоб дрібними групками атакувати з різних напрямків. Через що кількість штурмів зросла – в попередні тижні ми говорили про 1- 3 штурми на добу, то вже два дні поспіль фіксується 7-8 штурмів», — сказала Гуменюк. При цьому додала, що це свідчить про те, що ворог дійсно намагається знайти ефективний спосіб, оскільки військове командування вимагає результату, а його немає.

Наталія Гуменюк також підкреслила, що російські окупанти поки що не використовують бронетехніку, як це було і раніше. Ймовірно, це пов’язано з очікуванням більш сприятливих погодних умов для її використання. Вона також зазначила, що склад штурмових груп російських військ на лівому березі Дніпра схожий на «вінегрет», що свідчить про те, що групи складають з будь-кого придатного.

“Фактично зараз там спостерігається такий собі “вінегрет” із видів військ і контингенту, з якого збирають ці штурмові групи. Їм дуже складно, зважаючи на морально-психологічний стан військ, підібрати народ для комплектування малих штурмових груп, які були б переконані, що їхні дії будуть успішними і вони зможуть повернутися до свого розташування”, — зазначила речниця.

Наталія Гуменюк також зауважила, що кожен раз, коли російські сили підтягують нові резерви, вони намагаються залучати підрозділи, які раніше були віддалені від цього регіону та не мали повної інформації про ситуацію на цій ділянці фронту.

“Після підготовки, що триває до двох тижнів на полігонах, розташованих на рівні другої і третьої лінії оборони окупаційних військ, загарбники одразу ж направляються розрізненими групами для виходу на штурмові дії. Морально-психологічний дух тих, кому вдалося повернутися зі штурму, дуже серйозно підриває дух тих, кому належить іти в атаку. Тому зараз вони намагаються робити так, щоб ці категорії людей не перетиналися”, — сказала спікерка.

При цьому окупанти намагаються задіяти найбільш підготовлених солдатів, які могли би мати значний вплив на бойові дії та ефективність операцій.

“Зараз вони вже намагаються комплектувати ці групи зі спеціальних підрозділів, зокрема десантно-штурмових. Вони розуміють, що стільки місяців поспіль неможливість вибити ЗСУ з позицій свідчить про їхню високу підготовку і складність цієї роботи. Тому вони намагаються підбирати найбільш підготовлений персонал”, — резюмувала Гуменюк.