Найближчим часом деякі українці можуть отримати додаткові пенсії. Додаткові виплати стануть реальними завдяки проекту закону, який зараз знаходиться на розгляді в Парламенті.

Згідно з документом, нардепи розглядають можливість виплати додаткових пенсій, які будуть отримувати певні категорії людей.

У законопроекті до категорій, які можуть претендувати на додаткові виплати, віднесли шахтарів, працівників металургії, машиністів та інших спеціалістів важких сфер.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Як повідомили в Інституті демографії та соціальних досліджень, в разі затвердження законопроект не матиме відношення до тих українців, які за станом на 2018 рік уже вийшли на пенсію за пільговими списками.

“Раніше за законодавством роботодавці зобов’язані були самі компенсувати дострокову пенсію тим працівникам, які мали на це право. Але проблема могла полягати в тому, що ще до виходу на пенсію підприємство могло збанкрутувати і закритися, а людина залишалася без виплат. І так виходило, що перед Пенсійним фондом були багатомільярдні борги “, – запевняє науковий співробітник Інституту Лідія Ткаченко.

За її словами, на накопичувальну пенсію зможуть розраховувати українці до 35 років. Їхні роботодавці будуть зобов’язані платити вищий внесок. Таким чином, документ дозволить гарантувати більш ранній вихід на пенсію і високий рівень виплат для подібних фахівців.

Зазначимо, стало відомо, скільки українців зможуть вийти вчасно на пенсію “за віком”. Так, ті українці, які заробили як мінімум 26 років стажу, з 1 січня наступного року зможуть вийти на пенсію в 60 років.