Гостра демографічна криза в Україні призведе до того, що пенсійний вік доведеться підвищувати знову.

Вже до 2050 року більше третини українців будуть старше 60 років. Скорочення і старіння населення значно вплине на життя, пише “Сегодня”.

“На пенсію виходить покоління, яке за чисельністю в півтора рази більше, ніж молодь, яка виходить на ринок праці. Демографічні зміни – серйозний виклик для пенсійної системи”, – зазначила в коментарі для видання Лідія Ткаченко, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України.

У зв’язку з негативною зміною співвідношення пенсіонерів і працюючих громадян, пенсії не буде чим платити. Це пов’язано з тим, що в Україні все ще діє солідарна пенсійна система, коли працюючі громадяни сплачують пенсії нинішнім пенсіонерам.В 2021 в Україні закінчиться перший етап підвищення пенсійного віку, коли чоловіки і жінки будуть виходити на пенсію в 60 років. Демографи попереджають, що подальше підняття планки пенсійного віку неминуче.

“Швидше за все, доведеться піднімати пенсійний вік. Тому що 60 років для європейської країни – це дуже мало. У сусідніх країнах пенсійний вік уже досягає 63-65 років”, – говорить Лідія Ткаченко.

Експерт при цьому зазначила, що підвищення віку має співвідноситися з тривалістю життя. Адже в Україні тривалість життя все ще низька за мірками сусідніх країн.

Так в Україні очікувана тривалість життя становить всього 71,6 року, тоді як в країнах ЄС – 81 рік (чоловіки – 78,2, жінки 83,6).