Нещодавно народний депутат та комбат "Донбасу" Семен Семенченко висловив думку, що Україні варто використовувати в зоні АТО військову авіацію.

"Авіація змогла б прицільно знищити ворога і це б повністю змінило розподіл сил на цьому стратегічно важливому напрямку",- заявив Семенченко, коментуючи складну ситуацію на Бахмутській трасі.

В той же час, мінські домовленості, яких намагається дотримуватися українська сторона, забороняє нам використовувати авіацію.

Еспресо.TV вирішило опитати військових експертів, чи можливо і доцільно Україні використовувати авіацію проти російсько-терористичних військ.

Колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж:

– У збройних сил України є достатній резерв авіації і тактично-бомбардувальної і винищувальної. Але ми зараз не можемо її застосовувати згідно з мінським домовленостям.

Сьогодні вже відбулися перемовини в нормандському форматі про припинення вогню, (хоч він і не припинений), але вже йде формування мирного процесу. У зв’язку з цим ми тим більше не можемо застосовувати авіацію. Може бути тільки одне виключення, коли бойовики застосують авіацію (відомо, що це буде російська авіація) для нанесення бомбардувальних ударів. В цьому випадку ми маємо повне право застосовувати авіацію. Але тільки у відповідь.

Зараз юридичних підстав немає у зв’язку з мінськими домовленостями і формування переговорів в нормандському форматі. Саме це нам не дає йти на більш рішучі дії. До того ж, концепція дій Росії саме й передбачає ескалацію ситуації, тому це дуже важливий аргумент з їхнього боку, що ми "бомбардуємо мирних мешканців" всупереч мінським домовленостям. І це призведе до ще більшого розпалення конфлікту на Сході.

Генерал-лейтенант Ігор Романенко, військовий експерт:

– Потрібно використати всі можливості, щоб повернутися до тих домовленостей, які були отримані в Мінську. Ескалація використовується Путіним для посилення переговорних процесів. Нам необхідно застосовувати інші способи ведення війни і звертатися за допомогою до всього світу, адже немає можливості самим подолати другу в світі по кількості армію.

Повноцінну війну без великих жертв нам не виграти. Вирішення цієї проблеми лежить у дипломатичній ї юридичній площині. Відбулася зустріч у Нормандському форматі. Росія вже каже про відведення важкого озброєння. Це зараз єдиний шлях. Ситуація динамічно змінюється може бути, що Росія почне використовувати авіацію. Але для нас зараз це не на часі.

До того ж на території окупованого Донбасу розміщено багато систем протиповітряної оборони. Це ще раніше було зроблено російською стороною, щоб ускладнити наведення конституційного ладу на цих територіях. Я не виключаю використання Росією бойової авіації, адже були вже такі заяви від "ЛНР". Нам зараз краще готуватися до того, що саме з їхнього боку буде використана авіація, яка, ясна річ, буде російською.

 

 

Джерело: Корупція.інфо