Російські окупанти в зимовий період можуть використовувати нову тактику в війні проти України, заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.

Він не виключив, що російські загарбники планують вдатися до тактики авіаударів, змістивши акцент з наземних операцій. Таку думку глава французького оборонного відомства висловив у коментарі виданню Le Journal du Dimanche.

Співрозмовник також вважає, що російська армія в Україні прагне до того, щоб затягувати час.

“Останні російські удари мають рідкісну інтенсивність. Настає зима і це ускладнює наземні маневри. Росіяни сприятимуть цим ударам, зокрема, по цивільних енергетичних об’єктах. У Херсоні у них поразка. Їх відступ був тактичним, щоб уникнути тисяч російських полонених і заморозити лінію оборони по Дніпру”, — зазначив він.

Лекорню також упевнений в тому, що хоч Росія і хвалилася передовою зброєю, в тому числі новими надзвуковими ракетами, але у них великі запаси старих боєприпасів.

А поки резерви РФ “виснажуюються”, НАТО включає всі доступні інструменти, щоб обсяги військової допомоги Україні не зменшувалися, а навіть зростали.

Про це повідомив нардеп від фракції Слуга народу, голова Постійної делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв за підсумками зустрічі з генсеком Північноатлантичного Альянсу Єнсом Столтенбергом.

«Ніхто нас покидати не збирається, хоч би скільки йшла війна. НАТО готове нас підтримувати стільки, скільки потрібно. А це означає, що у війні ресурсів та гонці озброєння Росія обов’язково програє. А ми переможемо. Без варіантів», – резюмував Чернєв.