В Інституті вивчення війни припускають, що за декілька тижнів темпи бойових дій, зокрема на Сході, можуть зрости. Проте для цього потрібний ряд умов, зокрема – це підготовлений, навчений і невимучений особовий склад.
Про це в ефірі одного з телеканалів розповів речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий. Він зазначив, що важливо, якою буде зима та який стан ґрунтів – промерзне чи не промерзне.
Також наявність резервів та потрібної кількості потужних засобів ураження, тому що на відміну від росіян ми не вдаємося до авантюр й не кидаємо особовий склад так, щоб потішити когось з керівництва або підігнати до якоїсь дати. Вимоги такої від керівництва немає,– пояснив Сергій Череватий.
“Важливий елемент й те, що надходить військова техніка наших партнерів. Чим якісніша вона буде, тим більша ймовірність того, що ми швидше зможемо підготуватися”, – додав речник.
За його словами, вже зараз у нас є високоточна зброя. ЗСУ дуже вправно, дуже економно й дуже ефективно її використовують.
По суті, звівши її використання до: один постріл – одне серйозне ураження. Як було цієї доби у Сватовому, де уражений підрозділ противника, скупчення особового складу – 20 загиблих й 30 поранених, – повідомив Череватий.
Він додав, попри те, що в нас немає великої чисельної переваги, але ми бачимо слабкі місця ворога та в нас є підготовлені резерви. Крім того, можемо на певних ділянках прорвати його й змусити бігти. ЗСУ це вже робили.
“Коли настане такий момент на Донецькому чи на Луганському напрямку – це обовʼязково буде використано, але за всіма правилам військової науки”, – акцентував речник.
Зауважимо, протягом останніх трьох місяців російські війська в Україні здебільшого припинили розгортання як батальйонно-тактичні групи, зазначають аналітики Міністерства розвідки Великої Британії.
Концепція БТГ відігравала важливу роль у російській військовій доктрині протягом останніх десяти років і передбачала інтеграцію батальйонів із повним спектром допоміжних підрозділів, включаючи бронетехніку, розвідку та артилерію на відміну від звичайної західної практики.
Однак під час високоінтенсивних широкомасштабних бойових дій в Україні виявились внутрішні недоліки концепції БТГ. Зокрема відносно невеликий розподіл бойової піхоти в БТГ часто виявлявся недостатнім.
“Децентралізований розподіл артилерії не дозволив Росії повністю використати свою перевагу в кількості гармат; і деякі командири БТГ були уповноважені гнучко використовувати можливості так, як була розроблена модель груп”, – зазначають у британській розвідці.
Плани рф на фронті провальні, тому після усіх невдач на полі бою, у Кремлі вирішили помститися терорами.
Ракетні удари по енергетичній системі України – останній аргумент Росії у війні. Якщо українці не піддадуться цьому шантажу, інших аргументів РФ до весни не залишиться. Такою думкою в ефірі одного з телеканалів поділився генерал-майор запасу Служби безпеки України Віктор Ягун.
“Якщо навіть на такі жорстокі удари громадянське суспільство ухвалює рішення не просто проігнорувати агресора, а навпаки, ще більше донатити на Збройні сили України. Я думаю, що агресорові нічого не вдасться, незважаючи на всі його зусилля”, – наголосив Ягун.
Не потрібно рахувати, скільки ракет залишилося в Росії, а посилювати протиповітряну оборону, звертаючись за допомогою до міжнародних партнерів України.
“Ми не можемо знищити, на жаль, те, що літає на відстані 5 000 км: Ту-95, Ту-160 – літаки, які є носіями ядерної зброї, стратегічні бомбардувальники. Вони дуже далекі від нас. У нас немає озброєння, яке може їм протистояти. Тому треба посилювати оборону нашого неба. Потрібно у взаємодії з нашими партнерами та союзниками вирішувати завдання щодо закриття тих чи інших напрямів”, — коментує генерал-майор запасу СБУ.