Сили оборони України досягли прекрасного тактичного успіху у Донецькій області. Група українських воїнів відвоювала один із териконів у межах тимчасово окупованого міста Горлівка Донецької області.
Про це розповів військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов
За словами оглядача, такий успіх чітко показує, що в російських загарьників насправді не так багато ресурсів. Крім того, вони не можуть закрити всі ділянки фронту настільки надійно, щоб українські штурмові підрозділи не мали можливості рушити вперед.
“Безумовно, зачистка терикона в районі Горлівки (цей терикон перебував під контролем російських окупантів понад 9 років) — це тактичний епізод, але він вкрай важливий. Росіяни змушені були поспіхом перекидати на цю ділянку фронту додаткові ресурси, щоб відновити статус-кво, а це означає, що ці ресурси були вилучені з інших ділянок фронту. Найімовірніше, з напрямку на південь від Бахмута”, — сказав він.
Саме там, уточнив оглядач, у районі Кліщіївки та Андріївки тривають запеклі бойові зіткнення.
“Противник, використовуючи свою чисельну перевагу, намагається відновити той самий статус-кво, який на цій ділянці фронту існував ще 3-4 місяці тому. Тому, безумовно, нехай і тактичний, але, тим не менш, успіх”, — каже Селезньов.
Полковник запасу підкреслив, що противник має розуміти, що українська армія не тільки перебуває в стратегічній обороні, раз у раз відбиваючи всі ворожі “м’ясні” чи артилерійські атаки, а й здатна задавати темп на полі бою.
“Загострюючи ситуацію в такий спосіб, який іноді противник не в змозі дорозвідати й передбачити. Тому в будь-якому випадку, ситуація на полі бою буде досить динамічна і не слід вважати, що українська армія буде виключно перебувати в стратегічній обороні. Вона також проводитиме свої атаки і контратаки, тоді і в тих умовах, коли це буде можливо”, — підсумував Владислав Селезньов.
Наголосимо, що військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман також прокоментував відвоювання цього терикону.
На його думку, терикон, який змогли відбити воїни Збройних сил України в тимчасово окупованій від 2014 року Горлівці Донецької області, — панівна висота. Вона важлива в будь-якому разі.
“Ми розуміємо важливість панівних висот — далі видно, тим же самим дроном можна далі запускати, далі з ними буде контакт, і вони можуть літати вже на кілька кілометрів далі, ніж, якби стояти просто внизу в долині, а не на горі. Тому це важливо”, — сказав він.
Крім того, за словами експерта, це важливо і в психологічному аспекті.
“Це територія, яка була окупована багато років. І для росіян момент, що там уже наш прапор жовто-синій. Війна зокрема й психологічна, і такі складові, коли йде моральний тиск на ворога, то це теж важливо. Але насамперед — це все-таки те, що панівна висота, де можна використовувати і артилерію, і міномети”, — каже Гетьман.
Також у полон було взято російських окупантів, яких утримуватимуть в Україні згідно з усіма Женевськими конвенціями щодо поводження з військовополоненими.
“Добре, що взяли в полон російських бійців, буде в нас обмінний фонд, хоча росіян їхні військовослужбовці мало цікавлять, якщо вони їх посилають на вірну смерть і використовують як “гарматне м’ясо”, а нам важливі наші люди, які тимчасово перебувають у полоні в росіян. Я думаю, що чим більший у нас буде обмінний фонд, чим вищі звання будуть у взятих у полон, тим більше у нас шансів повернути наших полонених. Терикон, Горлівка, далі — головне там закріпитися”, — прокоментував майор запасу ЗСУ.
Водночас він висловив думку, що українські захисники з Горлівки далі не будуть поки що здійснювати атаки на Донецьк.
“Таких планів, найімовірніше, поки що принаймні немає. А закріпитися там… там не один терикон, а кілька. Тепер можна пробувати наступний забирати”, — підсумував він.