Аналізуючи ситуацію на Часовому Яру та Новобахмутівці, експерти зафіксували успіхи Росії. За останню добу противник продовжив просування в напрямках Бахмутського та Авдіївського районів. DeepState опублікував актуальну карту боїв зранку.
«Ворог просунувся біля Часового Яру та Новобахмутівки. Тривають бої в районі Бердичів, Часового Яру, Старомайорського та Красногорівки», — йдеться у повідомленні DeepState.
Варто зазначити, що очікується офіційне повідомлення щодо ситуації від Генерального штабу.
Звернемо увагу, як йдеться у звіті ISW, якщо російська армія окупує Часів Яр, то це дозволить їм розпочати подальші наступальні операції проти міст, які утворюють український оборонний пояс у Донецькій області.
Проте на початку повномасштабної війни, тобто навесні 2022 року, ці плани не вдалося здійснити. Звільнення Ізюма українськими військами у Харківській області та подальше просування на півночі Донецької та Луганської областей під час Харківського контрнаступу восени 2022 року насправді перекреслило російські плани з цього наступу.
Але захоплення Часового Яру, на думку аналітиків, дозволило б російським військам розпочати безпосередній наступ на південну частину українського оборонного поясу.
Відомо, що Часів Яр розташований приблизно за сім кілометрів від Костянтинівки та приблизно за 20 кілометрів від Дружківки. Тому наступальні операції війська рф можуть розпочати на Дружківку чи Костянтинівку після деякого періоду відпочинку після можливого захоплення Часів Яру.
Російські війська також могли б наступати на Олексіїве-Дружківку, що знаходиться за 15 км на захід від Часів Яр. Таким чином їм вдасться відрізати та ізолювати Костянтинівку від решти «фортечного» поясу та створити умови для оперативного оточення міста.