В ході розпочатого контрнаступу ЗСУ зіткнулися із запеклим опором загарбників. Це зовсім не схоже на “голлівудське кіно”, тому блискавичних проривів очікувати не слід.
Про це пише Politico.
“Противник робить все, щоб утримати захоплені позиції. Росіяни активно використовують штурмову і армійську авіацію, ведуть інтенсивний артилерійський вогонь. Під час наступу наші війська стикаються з суцільними мінними загородженнями, які поєднуються з протитанковими ровами. Все це поєднується з постійними контратаками підрозділів противника на бронетехніці і масованим застосуванням ПТРК і дронів-камікадзе”, – розповіла заступник голови Міноборони Ганна Маляр.
За останню добу ЗСУ просунулися на 250 метрів в районі Берховського водосховища під Бахмутом і ще на 200 метрів в напрямку Торецька Донецької області. У Запорізькій області українська армія пройшла вперед до одного кілометра в Бердянському напрямку, в результаті чого загальне просування в регіоні на даний момент становить три кілометри.
“Українці і росіяни вже кілька місяців повідомляють про свої прирости в метрах. Наприклад, тільки в дев’ятимісячній битві за Бахмут Росія, як повідомляється, втратила одного солдата убитими або пораненими на кожні 48 сантиметрів завойованої території”, – пише видання.
Автори публікації відзначають, що після торішніх успіхів ЗСУ під Харковом і в Херсоні Україна зіткнулася з необхідністю домагатися таких же або навіть кращих результатів. Однак люди, які не брали безпосередньої участі у війні, можуть мати завищені очікування, заявив виданню український військовий аналітик і глава найбільшого українського військового добровольчого фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.
“Це не голівудський фільм. Українські сили просуваються з потрібною їм швидкістю цього разу. Так само, як і минулорічний контрнаступ. У людей немає інформації про те, скільки невдалих спроб було зроблено в минулому році до грандіозного успіху, яким всі дорожили”, — сказав Чмут.
Водночас збільшення активності ЗСУ на південному фронті ще не є справжнім наступом, вважає експерт із безпеки Райнер Сакс. За його оцінкою, наступний тиждень може показати, чи Україна почне досягати прогресу.
За словами Сакса, просування ЗСУ поки не є катастрофою для Росії, і російська армія все ще здатна діяти організовано. Водночас основні сили України, створені для звільнення території, ще не розпочинали справжніх битв.
“Протягом наступного тижня побачимо, чи Україна почне розвивати успіх. Ми не знаємо, чи є це реальним ударом або обманним маневром, щоб ввести Росію в оману та змусити її зосередити сили на південному фланзі”, — зазначив експерт.
За оцінкою Сакса, на півдні Україна має перевагу в тому, що російські війська стоять спиною до Азовського моря та перебувають у межах досяжності вогню української артилерії. На його думку, це найзручніше місце для дезорганізації діяльності російських військ та знищення їх сил.
Той факт, що ЗСУ прорвалися досить широко, на думку експерта, говорить про серйозні проблеми з боєздатністю російських військ. Він зазначив, що справа не в нездатності російських військ воювати — воювати вони вміють, а проблеми з керівництвом у Росії.
Ключовими факторами, що визначають результат бою, є моральний дух і мотивація солдатів.
“У них гідна армія, але немає внутрішньої переконаності в тому, за що вони воюють і навіщо вони там. Українці психологічно перевершують їх”, — сказав Сакс, додавши, що з українського боку не може бути ознак втоми, бо українці борються за своє життя й робитимуть це поки не досягнуть результату.