Вже ні для кого не секрет, що цього року готується новий контрнаступ ЗСУ — наші стовідсотково досягнуть успіху та ймовірно навіть звільнять всю Запорізьку та Херсонську області, однак є декілька умов.
У цьому році у Збройних силах України повинно бути достатньо засобів для проведення локальних і тактичних наступів. Однак, щодо великих операцій, потрібно сконцентрувати більше сил.
Про це заявив військовий експерт, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко під час телемарафону.
«Потрібні і люди, і засоби», — наголосив він.
За словами Мусієнка, найважливішим фактором є ситуація на полі бою. Але також існує внутрішня ситуація у РФ, удари по тилах. І дестабілізація у ворога має велике значення.
«Якщо нам вдасться об’єднати компонент – відбити атаки ворога, продовжувати глибокі удари по території РФ і зменшувати їхні спроможності там. Відкривати простір для ще більших атак і дестабілізувати РФ з середини – тоді це буде створювати і відповідне тло для переходу у контратаки. Але, для великого контрнаступу потрібні сили і концентрація удару», – пояснює Мусієнко.
На думку експерта, Збройні Сили України продовжать завдавати ударів по російських нафтопереробних заводах. Ця стратегія буде продовжуватися, і ми можемо пояснити нашим міжнародним партнерам, чому це необхідно. Проте, визнає Мусієнко, з часом Росія знайде засоби ППО для захисту НПЗ.
«А яким чином вони їх прикриють? Знімуть звідкись. Тоді полетить по інших об’єктах. Тому що у Росії дуже багато різних об’єктів, на усе не вистачає ППО. І тому вони вимушені обирати», – зазначив Мусієнко.
Так, якщо нафтопереробні заводи будуть захищені, держава-агресор відкриє інші військові об’єкти, такі як склади або аеродроми.
Варто зазначити, очікується, що чергові успішні операції українських військових за лінією ворога свідчать про підготовку до більш значних ударів і можливе розгортання літаків F-16 на території України. Ці літаки можуть знаходитись не лише на території тимчасово окупованого Криму, а й на території самої Росії.
Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко висловив таку думку перед одним із телеканалів, зауваживши, що підготовка чинних систем ППО росіян у Криму може відкрити для України «вікно можливостей». Водночас у росіян зростає істерія.
Протягом останніх трьох днів Збройні сили України вразили серйозні об’єкти Росії. Окрім вибухів у Джанкої, можна відзначити ще два інциденти: знищення РЛС у Брянській області та радара в Мордовії. Проте, знищення останнього поки що не має офіційного підтвердження.
«Радар – це навіть не пускова установка ЗРК, яку росіяни ще якось будуть намагатись замінити. Виготовити радар займає багато часу та потребує великих коштів. Росіяни залишаються «без очей» на певний час», – зазначив керівник Центру військово-правових досліджень.
Також він додав, що є інформація про те, що в Джанкої може бути склад з ракетами С-300, які росіяни використовують не лише для захисту. Їх ворог передислоковує в окупований Мелітополь та здійснює обстріли Запоріжжя.
За словами Мусієнка, перш за все, такі операції свідчать про готовність до розгортання літаків F-16 в Україні, оскільки російські радари можуть контролювати майже весь повітряний простір країни. Вдруге, подібні атаки можуть вказувати на підготовку до більш суттєвих ударів, особливо в Криму.
«Крим зараз залишається мало прикритим. Можливостей для ураження воєнних цілей там стає більше», – підкреслив керівник Центру військово-правових досліджень.
За висновками Мусієнка, для того, щоб росіяни могли перекинути в Крим інші системи ППО, потрібний час, під час якого, за його думкою, в Україні відкривається вікно можливостей.
«Найближчим часом варто чекати цікавих новин. Такі удари є підготовкою як до ударів до окупованого Криму, так і по території Росії, буде більше дронових атак», – додав аналітик Центру військово-правових досліджень.